/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » آخرین خبر از وضعیت بازداشت شدگان ۲۹آذر

آخرین خبر از وضعیت بازداشت شدگان ۲۹آذر

اوغوز تی وی:پرونده‌ی ۱۱ نفر از معترضین بازداشت شده در تاریخ ۲۹ آذر، مقابل دادگستری تبریز، به شعبه‌ی هفتم بازپرسی دادسرای عمومی وانقلاب تبریز ارجاع شده است. بازداشت‌شدگان در اطلاعات نیروی انتظامی واقع در خیابان صائب تبریز، در اعتصاب غذا بوده و به دلیل تاکید بر لزوم آزادی مرتضی مرادپور، تحت فشار هستند.

خانواده‌ی یکی از بازداشت‌شدگان تحصن ۲۹ آذر تبریز با اعلام این خبر، می‌گوید: آنها از دیروز در بازجویی‌ها مصرانه بر حق آزادی مرتضی مرادپور تاکید می‌کنند. ولی مامورین اداره‌ی اطلاعات نیروی انتظامی تبریز به آنها گفته‌اند تا زمانی که برای آزادی یک زندانی تلاش کنید، از آزادی خودتان خبری نسیت ولی اگر بگویید ما برای کار دیگری تجمع کرده بودیم، بلافاصله آزاد خواهید شد.

همچنین پدر یکی از بازداشت‌شدگان در مورد آزادی فرزندش و دیگر بازداشتی‌های تحصن گفت: قاضی رسیدگی کننده به پرونده اعلام کرده است که در صورت توثیق وثیقه، کل افراد دستگیرشده آزاد خواهند شد. ولی در مقابل، همه‌ی ۱۱ بازداشتی به شدت با این امر مخالف هستند و اعلام کرده‌اند که هیچ گونه وثیقه‌ای را برای آزادی قبول نمی‌کنند، چون هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و اگر از نظر مسئولین قضایی این تحصن و تجمع مسالمت آمیز مصداق جرم است، آنها ترجیح می‌دهند تا در بازداشت بمانند.

وی درباره‌ی تحصن روز گذشته و پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان چنین می‌گوید: ظهر دیروز آنها را دستگیر کردند. بلافاصله پیگیر آزادی آنها شدیم. همه آنها را به اطلاعات نیروی انتظامی واقع در خیابان صائب شهر تبریز منتقل کردند. از صبح امروز هم در دادسرا هستیم. تا این که ساعاتی قبل به ما گفتند، پرونده به شعبه‌ی هفتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز ارجاع شده که اینک با اتمام وقت اداری نزد قاضی کشیک “حسین‌زاده” است.

این عضو خانواده‌ی یکی از بازداشت ‌شدگان تحصن ۲۹ آذر دادگستری تبریز، ضمن اعلام نگرانی از تداوم بازداشت آنها و عدم اقدام جدی برای آزادی مرتضی مرادپور گفت: همه بازداشت‌شدگان اعلام کرده‌اند تا آزادی مرتضی مرادپور در اعتصاب خواهند بود. این واقعا نگران کننده است. خواست معترضین اعمال ماده‌ی ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و آزادی مرتضی مرادپور بود ولی نه تنها مرتضی مرادپور آزاد نشد بلکه خودشان را نیز دستگیر کردند!

برادر مرتضی مرادپور نیز یکی از بازداشت‌ شدگان تحصن ۲۹ آذر بود که در آخرین پست فیس‌بوکی‌اش در همان روز، دقایقی قبل از حضور در تحصن، از جو امنیتی محله خود چنین نوشته بود: 
 “امروز دوشنبه برف شدیدی شروع شده و ماموران امنیتی نیز در محله‌مان حضور دارند. امروز هم در جلوی دادگستری تبریز تحصن خواهیم کرد. دقایقی دیگر همراه خانواده به طرف دادگستری تبریز حرکت می‌کنیم.”

گفتنی است در تلاش برای آزادی مرتضی مرادپور و در ادامه‌ی پیگیری‌های وضعیت وی، سومین روز تحصن در مقابل دادگستری تبریز از اولین ساعات اداری روز دوشنبه ۲۹ آذر آغاز شد. تحصن کنندگان با پلاکاردهایی خواستار آزادی مرتضی مرادپور شده بودند. که در نهایت حوالی ظهر همان روز؛ در پی مداخله‌ی نیروهای امنیتی، و ناکام ماندن از متفرق کردن جمعیت حاضر، دستگیری‌ها آغاز شد. ماموران امنیتی با دستگیری چهارده نفر از معترضین، اقدام به متفرق کردن بقیه‌ی جمعیت کردند.

در این تحصن که با حضور مادر مرتضی مرادپور و دیگر اعضای خانواده‌‌ی وی با همراهی تعدادی از فعالین مدنی آذربایجانی توام بود؛ مسئولان قضایی در پاسخ «معصومه امانی»، مادر مرتضی مرادپور، با ابراز ناراحتی از رسانه‌ای شدن اعتصاب وی، گفته‌ بودند: بروید و از همان جاها که خبرهای مرتضی را منتشر می‌کنند، آزادی‌اش را بخواهید. تا او اعتصابش را نشکند، ما کاری نخواهیم کرد.

گفتنی است از روز یکشنبه ۲۸ آذر بعد از ملاقات پدر مرتضی مرادپور با وی، هیچ خبری از وضعیت او در دست نیست. این زندانی سیاسی طی دو روز گذشته تماسی با خانواده‌ی خود نداشته است. مرتضی مرادپور امروز پنجاه و هفتمین روز اعتصاب غذای خود را سپری می‌کند.

برگرفته از کانال  تلگرام : مرتضی مرادپور 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture