/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » آخرین وضعیت مرتضی مرادپور از زبان وی

آخرین وضعیت مرتضی مرادپور از زبان وی

اوغوز تی وی: مرتضی مرادپور زندانی سیاسی تورک اذربایجانی که 62 روز است در زندان تبریز در اعتصاب غذا بسرمیبرد با انتشار یک فایل صوتی از وضعیت خود میگوید:

من مرتضی مرادپور، زندانی سیاسی آذربایجانی هستم. و تقریبا 25-26 ماه است که از سه سال حبسم می‌گذرد. الان در بند 12 محکومین زندان تبریز هستم و امروز که شنبه چهارم دی 95 است، 61 روز است که در اعتصاب غذا هستم؛ و جز آب و چای کم‌رنگ و چند تا قند و کمی نمک چیز دیگری نمی‌خورم. علت اعتصاب غذایم را به وسیله دو تا نامه به «رئیس دادگستری آذربایجان شرقی» و بعد هم به «رئیس قوه قضائیه» توضیح داده‌ام.

ولی مهم‌ترین دلیلم این است که طبق ماده 10 قانون مجازات و اصل «تفسیر به نفع متهم»؛ ماده 134 قانون مجازات اسلامی در مورد بنده اعمال شود. دلایل دیگری هم در مورد غیرقانونی بودن انتساب اتهام‌های «تبلیغ علیه نظام» و «تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت» است که مفصلا در مورد آنها در همان نامه‌هایم توضیح داده‌م. امروز که بهداری رفته بودم، فشارم 8 روی 4 بود. نبضم 59-60 تا می‌زد. وزنم هم 60 کیلو شده است. یعنی تقریبا 27 کیلو وزن کم کرده‌ام.

درست است که من حالا خیلی ضعیف شده‌ام و حتی کارهای شخصی‌ام را خودم نمی‌توانم انجام بدهم، ولی تا آزاد شدنم همین جوری ادامه خواهم داد تا این که یا بی‌قیدوشرط به حقم برسم و آزاد بشم و یا بمیرم. یعنی بمیرم و آزاد بشم. چون دیگر همه راه‌ها را امتحان کرده‌ام و آخرین راه همین اعتصاب غذا مانده؛ دیگر راهی برایم نمانده بود تا حقم را بگیرم جز این که از جانم مایه بگذارم.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram