/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » آخرین وضعیت مرتضی مرادپور از زبان وی

آخرین وضعیت مرتضی مرادپور از زبان وی

اوغوز تی وی: مرتضی مرادپور زندانی سیاسی تورک اذربایجانی که 62 روز است در زندان تبریز در اعتصاب غذا بسرمیبرد با انتشار یک فایل صوتی از وضعیت خود میگوید:

من مرتضی مرادپور، زندانی سیاسی آذربایجانی هستم. و تقریبا 25-26 ماه است که از سه سال حبسم می‌گذرد. الان در بند 12 محکومین زندان تبریز هستم و امروز که شنبه چهارم دی 95 است، 61 روز است که در اعتصاب غذا هستم؛ و جز آب و چای کم‌رنگ و چند تا قند و کمی نمک چیز دیگری نمی‌خورم. علت اعتصاب غذایم را به وسیله دو تا نامه به «رئیس دادگستری آذربایجان شرقی» و بعد هم به «رئیس قوه قضائیه» توضیح داده‌ام.

ولی مهم‌ترین دلیلم این است که طبق ماده 10 قانون مجازات و اصل «تفسیر به نفع متهم»؛ ماده 134 قانون مجازات اسلامی در مورد بنده اعمال شود. دلایل دیگری هم در مورد غیرقانونی بودن انتساب اتهام‌های «تبلیغ علیه نظام» و «تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت» است که مفصلا در مورد آنها در همان نامه‌هایم توضیح داده‌م. امروز که بهداری رفته بودم، فشارم 8 روی 4 بود. نبضم 59-60 تا می‌زد. وزنم هم 60 کیلو شده است. یعنی تقریبا 27 کیلو وزن کم کرده‌ام.

درست است که من حالا خیلی ضعیف شده‌ام و حتی کارهای شخصی‌ام را خودم نمی‌توانم انجام بدهم، ولی تا آزاد شدنم همین جوری ادامه خواهم داد تا این که یا بی‌قیدوشرط به حقم برسم و آزاد بشم و یا بمیرم. یعنی بمیرم و آزاد بشم. چون دیگر همه راه‌ها را امتحان کرده‌ام و آخرین راه همین اعتصاب غذا مانده؛ دیگر راهی برایم نمانده بود تا حقم را بگیرم جز این که از جانم مایه بگذارم.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture