/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » آزربایجان شمالی در بخش زیر ساخت راه آهن آزربایجان جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند.

آزربایجان شمالی در بخش زیر ساخت راه آهن آزربایجان جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند.

اوغوز تی وی: طبق اظهارات خود رژیم فارس,جمهوری مستقل آزربایجان شمالی قرار است در بخش زیر ساخت راه آهن آزربایجان جنوبی سرمایه‌گذاری کند.

حسین آشوری معاون شرکت راه‌آهن رژیم فارس در مصاحبه با بخش انگلیسی خبرگزاری ترند گفت که آزربایجان شمالی علاقمندی خود را به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های راه‌آهن آزربایجان جنوبی که دو شهر آستارا را به همدیگر وصل می‌کند اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، آشوری در ادامه گفت که جمهوری مستقل آزربایجان شمالی آماده است تا برای ساختن ترمینال حمل و نقل متعلق به پروژه راه آهن آستارا_آستارا بین آزربایجان جنوبی  و آزربایجان شمالی در مساحت ۱۰هکتار درآزربایجان   سرمایه‌گذاری کند.

قرار است آزربایجان شمالی وامی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار برای تکمیل بخش رشت‌آستارای کریدور شمال-جنوب بدهد.

خاطر نشان کنیم در تجزیه آزربایجان به ۲ نیم شمالی و جنوبی شهر آستارا هم جز شهر‌هایی‌ است که به ۲ نیم تقسیم شد بعد از اشغال آزربایجان جنوبی توسط رژیم ایران کنترل این مناطق جنوبی دست ایرانیان بوده ومردم و صاحبان این مرزکه تورکان آزربایجان می‌باشد در داخل وطن خود مطیع مرز‌های اشغالگری و تحمیلی رژیم فارسی شده اند و این آزربایجان مستقل شمالی است که سعی‌ می‌کند با سرمایه گذاری در آزربایجان جنوبی ویرانه‌های حاصل از استعمار گری ایران را گرچه در حد کم ترمیم کند.
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture