/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » آمارجدید و وحشتناک اعتیاد در کشور موسوم به ایران با ساقی‌ گری سپاه پاسداران :روزانه ۱۰۰ نفر جدید آلوده موادمخدر می‌شوند.
شمار معتادان ایران در طی 6 سال دو برابر شده است

آمارجدید و وحشتناک اعتیاد در کشور موسوم به ایران با ساقی‌ گری سپاه پاسداران :روزانه ۱۰۰ نفر جدید آلوده موادمخدر می‌شوند.

اوغوز تی‌وی :طبق جدیدترین آمار، نزدیک به سه میلیون نفر مصرف‌کننده “مستمر” مواد مخدر در ایران هستند. این آمار بیش از دو برابر شمار معتادان در سال ۹۰ است. هشت درصد مصرف‌کنندگان مواد مخدر در ایران از شیشه استفاده می‌کنند.

طبق آمار رسمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، در ایران مجموعا دو میلیون و ۸۰۸ هزار نفر مصرف‌کننده “مستمر” مواد مخدر وجود دارد. این آمار نشانگر افزایش بیش از دو برابری شمار معتادان به نسبت سال ۱۳۹۰ است.

طبق این آمار که به گزارش سایت “فرارو” در سال ۹۶ و پس از گذشت ۵ سال اعلام شده است، تریاک، شیره و مشتقات آن همچنان شایع‌ترین مواد مخدر در ایران است. در عین حال اما همچون سال‌های گذشته مصرف مواد محرک و توهم‌زا نیز رو به افزایش است. علف، ماری‌جوانا و گل نیز پس از تریاک و شیره شایع‌ترین مواد مخدر در ایران هستند.

بر اساس این آمار، ۶۷ درصد از معتادان به مواد مخدر در ایران تریاک و شیره، ۱۲ درصد علف، ماری‌جوانا و گل، ۱۱ درصد هروئین و کراک و ۸ درصد شیشه مصرف می‌کنند.

همچنین به گزارش “فرارو”، پژوهشی تکان‌دهنده در ایران از “نگرش مثبت” ۲۸ درصد از شهروندان ایران به مصرف مواد مخدر خبر می‌دهد. در کنار افزایش آمار مصرف دخانیات نزد دختران، گفته می‌شود که مخدر توهم‌زای “گل” بیشترین مصرف را در بین آنان دارد.

طبق آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، ده درصد معتادان ایران را زنان تشکیل می‌دهند. نرخ اعتیاد زنان ایران در قیاس با آمار بین‌المللی، کمتر از متوسط اعتیاد در بین زنان دیگر کشورهاست.

آخرین آمار رسمی اما، روند صعودی نرخ اعتیاد در بین زنان و دختران ایرانی را نشان می‌دهد. این آمار همچنین از تولد سالانه ۷۵۰۰ نوزاد معتاد در ایران خبر می‌دهد. در عین حال کارشناسان شمار واقعی معتادان به مواد مخدر در ایران را بیشتر از آمار رسمی برآورد می‌کنند.

بیشتر بخوانید: نگاهی به آمار اعتیاد در ایران: تولد هزاران نوزاد معتاد

علاوه بر فقر و نابسامانی‌های اجتماعی، فراهم نبودن “احساس رضایت و خرسندی” به‌خصوص در میان جوانان و دسترسی آسان به مواد مخدر، از جمله دلایل گسترش اعتیاد در ایران عنوان می‌شوند.

آماری در مورد وضعیت اعتیاد در ایران

کاهش زمان دسترسی به مواد مخدر به ۲ دقیقه.

۶۵ درصد زندانی‌ها مربوط به موادمخدر است.

افزایش بیش از ۶ درصدی فوتی‌های سوءمصرف مواد.

روزانه هشت نفر بر اثر موادمخدر جان خود را از دست می‌دهند.

روزانه ۱۰۰ نفر جدید آلوده موادمخدر می‌شوند.

۲۲ درصد کارگران کشور مواد مخدر مصرف می‌کنند.

مصرف دخانیات بین دختر‌ها بیشتر شده است.

گُل بیشترین مصرف را بین دختران ایرانی دارد.

۱۱ درصد دانشجویان به صورت حرفه‌ای از از مواد مخدر استفاده می‌کردند.

۱۴.۸ درصد از مصرف کنندگان مواد روانگردان گل دانشجو و ۳.۷ درصد آنان “دانش آموز” هستند.

در ده سال اخیر معتادان به خشونت‌هایی دست زدند که پیش از این دیده نمی‌شد.

و شاید از همه این‌ها عجیب‌تر پژوهشی که نشان می‌داد ” ۲۸ درصد مردم نسبت به مصرف مواد نگرش مثبت دارند”!

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture