/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » آمریکا از برجام خارج شد و «سخت‌ترین تحریم‌ها» علیه ایران بازگشت
آمریکا از برجام خارج شد و «سخت‌ترین تحریم‌ها» علیه رژیم فارس آخوندی بازگشت

آمریکا از برجام خارج شد و «سخت‌ترین تحریم‌ها» علیه ایران بازگشت

اوغوزتی‌وی:دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، چهار روز پیش از موعد تعیین‌شده، اعلام کرد که کشورش از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود و تحریم‌های هسته‌ای آمریکا برمی‌گردد. آقای ترامپ خواهان تغییر برجام و جا دادن خواسته‌های خود در این توافق شده بود.

پس از ماه‌ها انتظار و گمانه‌زنی درباره سرنوشت «برنامه جامع اقدام مشترک» موسوم به «برجام»، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از لحظاتی پیش سخنرانی‌اش برای اعلام موضع این کشور درباره ماندن یا خارج شدن از توافق اتمی ایران را آغاز کرد. آقای ترامپ گفت که از برجام خارج خواهد شد و تحریم‌ها علیه ایران را باز می‌گرداند.
سخنرانی دونالد ترامپ درباره توافق هسته‌ای ایران
حکومت ایران، کشور پیشتاز حامی تروریسم در دنیاست. این کشور از حزب الله، حماس و طالبان حمایت کرده است.ایران در سال های مختلف آمریکایی ها را ربوده است و شکنجه داده است.
حکومت ایران از طریق غارت منابع کشور خود، به حمایت از تروریسم پرداخته است.در سال های گذشته دولت امریکا وارد توافق هسته ای با ایران شده اتس. بر روی کاغذ این توافق هسته ای قرار بود از آمریکا در قبال جنون سلاح هسته ای ایران حمایت کند اما در واقع توافق هسته ای به حکومت ایران کمک کند که به غنی ساز یاورانیوم کمک کرد، تحریم های فلج کننده ایران را لغو کرد و هیچ محدودیتی بر روی رفتارهای سوء ایران تعیین نکرد.
دادن پول نقد از سو یآمریکا به ایران در چهارچوب توافق هسته ای، مایع شرمساری من به عنوان آمریکا است.ما شواهدی در دست داریم که نشان می دهد که ادعاهای ایران دروغ است، هفته گذشته اسرائیل مدارکی را منتشر کرد که دروغ بودن ادعاهای ایران را ثابت کرد.
پس از برداشته شدن تحریم هاف دیکتاتوری ایران با پولهایی که به دست اورد توانست هرج و مرج را در منطقه صادر کند.این توافق انقدر بد تهیه شده که باعث می شود ایران در زمانی کوتاه باز هم به سلاح هسته ای دسترسی یابد.
این توافق نتوانسته است به بازرسان امکان بررسی اماکن نظامی ایران را بدهد و در این توافقف تمهیدات لازم برای مجازات ایران در صورت انجام تخلف در نظر نگرفته است.
من در اکتبر گذشته اعلام کردم که این توافق یا باید اصلاح شود و یا به عمر ان پایان داده شود. سه ماه بعد نیز این هشدار را تکرار کردم. پس از ان با شرکای خود در سراسر جهان از جمله در اروپا و خاورمیانه مشورت کردم. همه ما در عزممان برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای مصمم هیتیم.
این مشورتها به من ثابت کرد که این توافق در ذات خود ناقش است و با این توافق نمی توانیم جلوی دستیابی ایران به بمب هسته ای را بگیریم.
بنابراین من امروز اعلام می کنم که امریکا از توافق هسته ای ایران خارج خواهد شد و فرمانی را امضا می کنم تا تحریم های هسته ای علیه ایران دوباره به اجرا گذاشته شود.
ما سخت ترین مجازاتهای اقتصادی را علیه ایران به اجرا می گذاریم.من وقتی وعداه ای می دهم به وعده خود عمل می کنم.در حالی که من در حال سخنرانی هستم، نماینده من در حال سفر به کره شمالی است تا تمهیدات لازم را برای رسیدن به توافق جدیدی با کره شمالی فراهم کند.
من ضمن مخالفت با سیاستهای دولت ایران، حمایت خود را از مردم ایران حمایت می کنم.
رهبران ایران مسلما خواهند گفت که توافق جدیدی را قبول نخواهند کرد اما واقعیت این است که انها دنبال این خواهند بود تا توافق جدیدی را به سرانجام برسانند و اگر انها اماده این کار باشند، من نیز استقبال خواهم کرد.

روحانی: به سازمان انرژی اتمی دستور دادم آماده باشند

روحانی من به سازمان انرژی اتمی، دستور دادم آمادگی لازم را برای اقدامات بعدی در صورت نیاز داشته باشند، تا در صورت مورد نیاز غنی سازی صنعتی را بدون محدودیت آغاز کنیم، تا اجرای این تصمیم چند هفته صبر می کنیم. با دوستان و متحدان که توافق برجام را امضا کرده و وفادار خواهند بود به رایزنی می پردازیم، همه چیز وابسته به منافع ماست. اگر برجام بخواهد کاغذی باشد بدون اینکه منافع ملت ایران را تضمین کند آنگاه راه روشنی پیش روی خود داریم

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture