/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » آمریکا با حمله موشکی به اسد جواب داد (ویدئو)

آمریکا با حمله موشکی به اسد جواب داد (ویدئو)

اوغوز تی وی: پنتاگون اعلام کرد ناو های آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی رژیم اسد در غرب سوریه را هدف بیش از پنجاه فروند موشک کروز قرار داده است.

یک مقام نظامی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگتون) در جمع خبرنگاران اعلام کرد آمریکا در واکنش به حمله شیمیایی اخیر در منطقه خان شیخوان شمال استان ادلب درسوریه، یک پایگاه هوایی وابسته به رژیم اسد را بمباران کرده است.

وی افزود: ناو های آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی در غرب سوریه را هدف بیش از پنجاه فروند موشک کروز قرار داده است.

دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا نیز اعلام کرد: “عصر امروز از تمامی کشورهای متمن را برای توقف قتل عام و هر نوع تروریسم در سوریه دعوت می کنم تا با آمریکا همکاری کنند”  وی پیش از این نیز در اظهاراتی گفته بود: شکی نیست که عامل حمله شیمیایی، رژیم سوریه است.

وی همچنین تصریح کرد:  به دلیل شکست تلاش های قبلی بحران پناهجویان همچنان ادامه دارد. بی ثباتی در منطقه آمریکا و  متحدان آن را تهدید می کند.

حمله موشکی روز پنجشنبه در پاسخ به حمله شیمیایی چهارم آوریل رژیم اسد به شهر «خان شیخون» انجام شد که به کشته شدن صدها تن از مردم بیگناه سوریه از جمله زنان و کودکان منجر شده بود.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture