/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » آمریکا قصد دارد یک ائتلاف بین المللی علیه رژیم ایران و فعالیت های بی‌ثبات کنندۀ آن ایجاد کند
آمریکا قصد دارد یک ائتلاف بین المللی علیه رژیم ایران و فعالیت های بی‌ثبات کنندۀ آن ایجاد کند

آمریکا قصد دارد یک ائتلاف بین المللی علیه رژیم ایران و فعالیت های بی‌ثبات کنندۀ آن ایجاد کند

اوغوزتی‌وی :وزارت امور خارجۀ آمریکا اعلام کرد که این کشور قصد دارد یک ائتلاف بین المللی علیه رژیم  ایران و فعالیت های بی‌ثبات کنندۀ آن ایجاد کند. قرار است وزیر امور خارجۀ آمریکا، مایک پمپئو، دوشنبه آینده در گفتار مربوط به سیاست خارجی اش جزئیات و توضیحات بیشتری در مورد این طرح و چگونگی اجرای آن ارایه کند.سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا، هَتر نورث، می گوید که ایالات متحد آمریکا برای ساختن این ائتلاف کوشش بسیاری خواهد کرد.

به گزارش صدای فرانسه،هَتر نورث می افزاید که آمریکا کشورهای بسیاری را متحد خواهد کرد تا رژیم ایران را با ذره بین  واقع بینانه تری و نه فقط ذره بین توافق اتمی مورد مشاهده قرار بدهند.سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا تأکید کرد که همۀ فعالیت‌های بی‌ثبات کنندۀ رژیم اسلامی ایران مورد ملاحظه قرار خواهد گرفت که، به گمان او، نه فقط تهدیدی علیه منطقه، بلکه علیه کل جهان به شمار می روند.

 هَتر نورث اشاره می‌کند که این ائتلاف بین المللی نه علیه ایران، بلکه علیه رژیم ایران تشکیل خواهد شد. زیرا، به گفتۀ سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا، این کشور میان مردم ایران و رژیم این کشور تمایز قائل است. هدف این ائتلاف بین المللی، به گفتۀ هَتر نورث، رژیم ایران و اقدامات منفی آن است.

 برای توضیح منظورش سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا به ائتلاف بین المللی علیه گروه داعش اشاره کرد که به ابتکار آمریکا تشکیل شد و دربرگیرندۀ ۷۵ کشور و نهاد بین المللی است.سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا نگفت که آیا این ائتلاف بین المللی جنبۀ نظامی نیز خواهد داشت. او گفت که وزارت امور خارجۀ آمریکا دوشنبه گذشته حدود دویست سفیر را به نشستی دعوت کرد و طی آن تصمیم رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خارج کردن این کشور از برجام و ادامۀ مسیر پیش رو را به آنان توضیح داد.

 در پاسخ به این سئوال که آیا کشورهای اروپایی نیز در ائتلاف بین المللی آمریکا علیه رژیم ایران شرکت خواهند جست، هَتر نورث گفت : بسیاری از متحدان آمریکا به خوبی نگرانی‌های آمریکا را درک می کنند و بر رفتارهای ایران چشم نمی بندند. 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture