/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ائتلاف عربی: حمایت از غیر نظامیان و پایبندی به حقوق و قوانین بین المللی در یمن در صدر اولویت هاست

ائتلاف عربی: حمایت از غیر نظامیان و پایبندی به حقوق و قوانین بین المللی در یمن در صدر اولویت هاست

اوغوز تی وی :بنابه گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن به رهبری پادشاهی عربی سعودی، مسئله حمایت از غیر نظامیان در یمن را در راس اولویت های خود قرار داده و تدابیر لازم را جهت حمایت از آنان، اتخاذ می کند.

رهبری ائتلاف بارها تاکید کرده که به اصول قانون بین المللی انسانی و قانون بین المللی حقوق بشر پایبند بوده و همواره اقدامات پیشگیرانه لازم را در راستای حمایت از غیر نظامیان، منسوبین بخش های پزشکی، سازمان های امداد رسانی، و روزنامه نگاران اتخاذ نموده است.

با وجود اینکه کنوانسیون ژنو و پروتکل های الحاقی آن سپر قرار دادن غیر نظامیان در جنگ ها را ممنوع قرار داده است، اما شورشیان حوثی – صالح، با تخطی از این معاهده به صورت مستمر از مناطق مسکونی به عنوان مراکز نظامی استفاده کرده اند.

عبدالرحمن برمان و کیل مدافع در سازمان یمنی ” هود خاطر نشان کرد که شورشیان حوثی با درپیش گرفتن سیاست برنامه ریزی شده و انتقامجویانه همواره در درگیرهای شان با دولت قانونی و نیروهای مقاومت مردمی از غیر نظامیان به عنوان سپر استفاده کرده اند.

آقای برمان مسئولیت حقوقی و اخلاقی و انسانی این عملکرد حوثی ها را بر دوش ایشان انداخت.

طبق یک گزارش بین المللی، شورشیان حوثی با نادیده گرفتن و نقض صریح قوانین بین المللی حقوق انسانی، اسلحه و تجهیزات جنگی را به صورت عمدی در میان مناطق مسکونی غیر نظامیان در استان تعز مخفی نموده اند تا از تیررس هجوم در امان باشند.

آنتونیو گوتیرش دبیرکل جدید سازمان ملل متحد، روز یکشنبه (12 فوریه) نیز با شرکت در یک کنفرانس خبری مشترک با عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی در ریاض از نقش منطقه ای و بین المللی پادشاهی عربی سعودی تقدیر کرد و گفت:«سعودی پایه ثبات و امنیت است و کشوری الگو برای رشد و شکوفایی منطقه است».

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture