/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ابعاد تازه از بالا بودن میزان مالیات دریافتی از ملت آزربایجان از زبان نماینده

ابعاد تازه از بالا بودن میزان مالیات دریافتی از ملت آزربایجان از زبان نماینده

اوغوز تی وی:نماینده مردم تبریز در مجلس ایران در نامه‌ای به نهاد ریاست جمهوری ایران در رابطه با معکوس بودن میزان بودجه اختصاصی و دریافت مالیات از این استان نکات قابل توجهی گوشزد کرده است و با روند فعلی از امکان بروز بحران‌های اجتماعی پرده بر داشته است
نماینده مردم تبریز در مجلس ایران با بیان اینکه بر اساس گفته برخی کارشناسان میزان مالیات استان به رشد ۲۴ درصدی رسیده است، گفت: مالیات‌های سنگین باعث فرار فعالین اقتصادی استان می‌شود.
محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگاران از تبریز اظهار داشت: در ۱۵ دی‌ ماه سال جاری نامه‌ای به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارسال کردم که در این نامه چند نکته و تذکر اقتصادی گوشزد شده است.
وی با بیان اینکه در این نامه به رشد ۱۳.۹ درصدی مالیات استان آذربایجان شرقی بر اساس روال هر سال اشاره کرده‌ام، گفت: بنا به اظهار برخی کارشناسان این عدد ۲۴ درصد است و همان‌طور که در سال گذشته نیز بر این موضوع تذکری دادم اما همچنان جای سؤال و ابهام دارد که چرا و به چه دلایلی این مالیات سنگین بر مردم و فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی تحمیل می‌شود.
نماینده مردم تبریز در مجلس ایران افزود: اعمال چنین مالیات‌هایی علاوه بر فرار سرمایه‌گذاران از استانی به استان دیگر مخصوصاً به تهران موجب خسارات جبران‌ناپذیری به اقتصاد استان خواهد بود.
وی افزود: چرا تهران با این گستردگی صنایع، خدمات، تولید، توزیع و صادرات ۶۷ درصد و استان آذربایجان شرقی بالای ۱۳.۹ یا به عبارتی ۲۴ درصد است؛ در حالی که سهم استان آذربایجان شرقی از بودجه کل کشور ۲.۵ درصد و نسبت جمعیت استان به کشور ۵ درصد است.
سعیدی خاطرنشان کرد: میزان سرمایه‌گذاری دولت در بخش‌های مختلف استان با توجه به سهم مالیات که از مردم اخذ می‌شود، خیلی کم است، حال باید روشن شود در شکل‌گیری این ماجرا آیا مسؤولان استان و آمارهای ارسالی مسؤول بوده‌ و یا کارشناسان و مسؤولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مسؤولیت را بر عهده خواهند داشت.
وی با تأکید بر اینکه در این نامه صراحتاً نتیجه این اقدامات را به نارضایتی عمومی و بروز بحران‌های اجتماعی و سیاسی اعلام کرده و تذکر داده‌ام، گفت: بنده به عنوان خادم مردم در مجلس شورای اسلامی تقاضا دارم تا معاون رئیس جمهور جلسه‌ای با حضور اعضا و همکاران مجمع نمایندگان استان به صورت فوری تشکیل داده و نسبت بررسی و تجدیدنظر در این مسئله مهم (اخذ بالای ۱۳.۹ درصد) اقدام شود.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture