/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » اتهام جدید و افزایش وثیقه برای آزادی موقت علی عزیزی فعال مدنی تورک
اتهام جدید و افزایش وثیقه برای آزادی موقت علی عزیزی فعال مدنی تورک آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

اتهام جدید و افزایش وثیقه برای آزادی موقت علی عزیزی فعال مدنی تورک

اوغوزتی وی:علی‌ عزیزی فعال مدنی آزربایجان ساکن اورمیه که در ۴ خرداد ۱۳۹۴ توسط اطلاعات سپاه اورمیه دستگیر و پس از هفت روز بازجویی با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده بود ، در سومین جلسه رسیدگی به اتهاماتش ضمن مطرح شدن اتهام جدید با افزایش مبلغ وثیقه از ۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون روبرو شده است .

عزیزی که در زمان بازداشت با اتهام
” تبلیغ علیه نظام ” روبرو شده بود پس از سه جلسه دادرسی نسبت به پرونده‌اش ارتباط با بیگانگان( MI6) نیز به اتهامات وی اضافه شده است.

این فعال آذربایجانی که هفته گذشته توسط معاونت دادستانی اورمیه به دادگاه فراخوانده شده بود ، به جهت طرح اتهام جدید در پرونده‌اش ، یک هفته فرصت یافته که جهت تامین وثیقه جدیدی که صادر شده اقدام و نسبت به تودیع آن عمل نماید.

فراخوان و پخش اعلامیه جهت راه‌اندازی تظاهرات اعتراض‌آمیز به وضعیت دریاچه اورمیه و به تاریخ ۲۰ خرداد ۹۴ مصادف با روز جهانی محیط زیست ، برگزاری کلاس‌های ترکی در اورمیه ، ارتباط با گروه‌های پانترکیسم ، برگزاری اردوهای قومیتی ، شرکت در مراسم ۲۱ آذر ، شرکت در مراسم روز جهانی مادری و فراخوان جهت این مراسم از طریق پخش تراکت، از مصادیقِ “تبلیغ علیه نظام ” بوده که قبلا برایش مطرح و نسبت به آنها بازخواست و محاکمه شده است.

علی عزیزی پیشتر در ۴ اسفند ۹۴ و به جهت شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری ، سر دادن شعار در ورزشگاه غدیر اورمیه معروف به ( درنا- دورنالار یوواسی) و شرکت در اعتراضات خیابانی نسبت به توهین آمیز بودن برنامه تلوزیونی فتیله و نشریه طرح نو ۴ بار دستگیر و سپس تبرئه شده است .

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture