/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » احضار اروج امیری به اطلاعات تبریز بدلیل حمایت از قاراباغ

احضار اروج امیری به اطلاعات تبریز بدلیل حمایت از قاراباغ

اوغوز تی وی:، امروز روز دوشنبه مؤرخه ۶ اردیبهشت ساعت ٩:١۵ ، اروج امیری ؛ روزنامه نگار آزاد و خبرنگار رسمی هفته نامه قانونی سهند تبریز توسط اطلاعات نیروی انتظامی مورد بازجویی قرار گرفت.

این احضار و بازجویی همزمان با سفر دکتر محمد رضا عارف به تبریز و مرند صورت پذیرفته است.

 به گزارش کانال تلگرامسهند نیوز،اتهام این روزنامه نگار آزربایجانی هنوز مشخص نیست و هیچ تفهیم اتهامی صورت نپذیرفته است اما آنچه که در متون پرونده مشاهده می شود ظاهرا مرتبط با «حمایت از قره باغ» و «تحریک قومی» و «محکومیت اشغالگری ارمنستان» می باشد.

بعد از احظار وی بازجوی نیروی انتظامی در سرعترین و فشرده ترین زمان ممکن از آقای امیری بازجویی به عمل آورده و از وی انگشت نگاری شده و نیز برای پرونده از ایشان از سه حالت عکس گرفته شده است.

طبق گزارش، اروج امیری فرصت معرفی وکیل را هم نداشته و بازجوی پرونده از وی خواسته تا فردا سه شنبه ۷ اردیبهشت در دادسرای مرند حاضر شود و به سوالات دادستان پرونده پاسخ دهد.

امیری در اعتراض به این روند رسیدگی غیرقانونی به این پرونده سازی اش که تابحال این رویه و بدعت ، بی سابقه است و نقض کننده حقوق شهروندی وی می باشد به خبرنگار سهند نیوز گفت: با توجه به این که بنده فقط به قانون تمکین می کنم و قانون در اینجا نقض می شىود و بنده در اعتراض به این روند قانون شکنی فردا از حضور در دادسرای مرند به علت عدم ابلاغ احضاریه کتبی خودداری می کنم و عواقب و مسؤولیت آن بر دوش مسوولان امر می باشد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture