/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » احضار اکبر جهانگیری فعال ملی مدنی آزربایجان از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کلیبر
آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???
آزربایجان تMilli fəal Əkbər Cahangiri kəleybər məhkəməsinə çağrıldıورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

احضار اکبر جهانگیری فعال ملی مدنی آزربایجان از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کلیبر

اوغوز تی وی:اکبر جهانگیری فعال ملی و مدنی آزربایجانی ساکن شهرستان اهر جهت ارائه آخرین دفاعیه مرحله دادسرایی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کلیبر بواسطه احضاریه واصله با مقرر نمودن پنج روز از زمان رویت فراخوانده شده است.

این احضار در راستای شرکت در تجمعات سالانه در قلعه بابک (شهرستان کلیبر) که به سال جاری با حضور چندین دیگر از فعالین ملی و مدنی از شهرستان های مختلف بوقوع پیوست٬ به منصه ظهور رسیده است. بطوریکه اکبر جهانگیری و تنی چند از فعالین دیگر شهرستان ها با وجود جو شدید امنیتی به علل حضور٬ توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی شهرستان کلیبر با ضرب و شتم بازداشت و النهایه با انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه تبریز جهت بازجویی سپس به زندان اهر روانه میشوند. در مجموع بعد از گذراندن ۸ روز بازداشت ٬ با اتهامات انتسابی تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی روبرو گشته٬ سرانجام با قرار کفالت بطور موقت از زندان شهرستان اهر آزاد میشوند.

خاطرنشان سازیم پیش از این نیز نامبرده به علت شرکت در اعتراضات خیابانی مسالمت آمیز و مدنی بعمل آمده در شهرستان اهر بر علیه برنامه شنیع و نژاد پرستانه فتیله به همراه دیگر فعالین ملی و مدنی شهرستان مذکور٬ توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بازداشت و روانه زندان گردیده بودند.

همچنین نامبرده یک روز قبل از آخرین جمعه هفته ماه رمضان (روز قدس) به سال ۱۳۹۵ با اقدام پیشگیرنده نیروهای اطلاعاتی و امنیتی به علت عدم شرکت در حمایت از مسلمانان اویغور ٬ بایربوجاق و قاراباغ در راستای محکومیت اعمال غیر انسانی دولت کمونیستی چین و دولت متخاصم ارمنستان ٬به همراه یک نوجوان دیگر منصوب به حرکت ملی بازداشت گردیده بودند

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture