/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » احظار سیامک سیفی به دادگاه خیاو

احظار سیامک سیفی به دادگاه خیاو

اوغوز تی وی: بر اساس گزارشات رسیده از خیاو یه اوغوز تی وی سیامک سیفی فعال ملی آزربایجان دوباره به دادگاه مشگین شهر احضار شد
بنا به این گزارش این فعال ملی میبایست در تاریخ ۱۳ بهمن ماه جاری در شعبه ۱۰۲ دادگاه خیاو حضوریابد  خاطر نشان میشویم  این فعال ملی که پیشتر در تظاهرات ضد راسیستی شرکت کرده بود همزمان به دادگاه احضار شده  است .

 این فعال ملی پیشتر به همراه چندین فعال دیگر در رابطه با قیام ضد نژاد پرستی معروف به ۱۸ آبان صورت گرفته,شرکت کرده بود و از طرف نیرو‌های دولتی بازداشت و به زندان انتقال داده شده بود. گفتنی است پس از اعتراضات «ضد نژادپرستی» در مشکین‌شهر ماموران امنیتی بارها تلاش کردند. سیامک سیفی را بازداشت کنند که به دلیل عدم موفقیت در بازداشت این فعال، ماموران امنیتی دو نفر از برادران او را به جای سیامک سیفی بازداشت کردند.

پیشترماموران امنیتی در مراجعات خود حسن و ابراهیم برادران این فعال را به جای وی بازداشت و پس از چند ساعت آزاد کردند. ماموران امنیتی به خانواده او گفته بودند «در صورتی که این فعال خود را معرفی نکند هر چند ساعت به منزل مراجعه خواهیم کرد».

 روز ۲مرداد۹۲ پیش از گردهمایی سالیانه «ساوالان» ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پدری سیامک سیفی قصد بازداشت این فعال آزربایجانی را داشته اند که به دلیل عدم حضور وی در منزل موفق به بازداشت سیامک سیفی نشده بودند. وی همچنین روز ۸اسفند۹۱ در اولین بازی آسیایی تیم فوتبال تراکتورسازی بازداشت و چندین روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز تحت بازجویی قرار گرفته بود.

در شهر مشکین‌شهر، در جریانقیام ضد نژاد پرستی معروف به ۱۸ آبان آیدین ذاکری، بیت الله برزگری، علی فیضی، سیامک قارداشی، سینا امامی، سعید امامی زاده، سینا امامی, سعید سینه دار، افشین سیفی، شاهین نوبخت، ابراهیم سیفی، فرامرز پوراسماعیلی و شبور عسگری بازداشت شدند 

 

حکم سینا1ler2ler3ler

 

  1. حکم سینا1ler2ler3ler

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture