/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ادامه تورک زدایی و تجزیه آزربایجان و تبلیغات وسیع و متداوم جعلیات
صدا و سیمای رژیم فاشییستی ایران با پخش مستندی ضد آذربایجانی از شبکه ۳ تلویزیون، نام گردنه حیران اردبیل را به «حیران گیلان» تحریف کرد. 🇦🇿📺 @oguztv🇦🇿

ادامه تورک زدایی و تجزیه آزربایجان و تبلیغات وسیع و متداوم جعلیات

اوغوزتی‌وی :سالیان سال است که همچنان اراضی آزربایجان جنوبی در اسارت و اشغال نظامی رژیم فارس به سر میبرد. رژیم‌های ایرانی‌ بطور موذیانه و تحمیلی بدون درنظر نگرفتن حق و حقوق و تاریخ و فرهنگ و مستندات تاریخی و گذشته ی تورکان آزربایجان بطور نژادپرستانه اما مضحکآنه دست به اقدامات بی‌شرمانه‌ای میزند.
رژیم‌های ایرانی‌ به قصد حمله و محو کردن تمامیت ارضی و ملکی و ملیتی ملت تورک ,صورت سیستماتیک دست به تیکه پارچه کردن این اراضی آزربایجان زیر نام استان و شهرستان کرده وبا پاک کردن اسامی اصلی‌ و تورکی و جایگزین کردن اسامی فارسی برای مکان‌ها شهر‌ها و اراضی‌ آزربایجان جنوبی سعی‌ دربهم زدن راهرو‌ها و اراضی‌ ژئوپلیتیکی تمام کامل آزربایجان دارند.

حال چرخ‌های ماشین استعمار گری و استحاله ی ملتی که روزی قروه و بیجارش را به استان کردستان، از آستارا تا انزلی‌اش را به استان گیلان پیشکش کردند. همدان، اراک و ساوه‌اش را از آن جدا کردند امروز ٬ به گردنه حیران رسیده است.پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ صدا و سیمای جمهوری اسلامی و فاشیستی ایران از شبکه ۳ با پخش به اصطلاح مستندی با محتوای ضد آزربایجانی نام گردنه “حیران آزربایجان (اردبیل )” را به «حیران گیلان» تحریف کرده و در بخش زیر نویس این مستند شبکه سه، عبارت جعلی “استان گیلان_حیران” درج شده است. ا

پیش از این شبکه استانی «باران» گیلان نیز اقدام مشابهی را انجام داده بود.در آغاز سال جدید ۱۳۹۷ شاهد نصب تابلوهایی مبنی بر تعلق گردنه حیران به استان گیلان از طرف مسئولان دولتی بودیم تا به زعم خود بتدریج مالکیت استان گیلان را بر این منطقه به چشم مسافران، گردشگران و مردم منطقه عادی جلوه دهند .

این هدف به قصد بردیدن مرز آذربایجان از خزر و کوچک کردن اراضی‌ آذربایجان است.حتی از اسناد خود مجلس فاشیستی ایران در دره پهلوی و رژیم آخوندی پیدا است که سال ها  هم پهلوی و هم رژیم آخوندی فارس سعی‌ دارند مناطق غربی آذربایجان (همرز با ترکیه) و منطق ساحلی دریا خزر (انزلی- استارا – حیران) و مناطق جنوبی هممرز با قشقایی‌ها (اراک- همدان) را آذربایجان جدا ساخته و به ملل دیگر پیشکش دهد تا با ایجاد تنش ملی هم زمینه را برای سرکوب و کنترل حرکت‌های ملی‌ ملل آماده سازدو یا اینکه در صورت متلاشی شدن محتمل امپراطوری ممالک محروسه “ایران” مناطق استراتژیک دست خود فارس و متحدان قرار گیرد و کنارش بتواند مناطق جنگی مانند قاراباغ بسازند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture