/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ارتش آزربایجان مواضع متعلق به ارمنستان را باتوپ ویران کرد -تصاویر ویدیو
Bakı müharibə hazırlıqları içindədir

ارتش آزربایجان مواضع متعلق به ارمنستان را باتوپ ویران کرد -تصاویر ویدیو

 
اغوز تی وی:ارتش ملی‌ آزربایجان شمالی ، مواضع متعلق به ارمنستان غاصب که در خط جبهه قاراباغ اشغالی قرار دارد را باتوپ مورد هدف قرار داد. به دنبال تداوم نقض آتش بس از سوی واحد های نظامی ارمنستان در قاراباغ اشغالی منجر به درگیری نظامی در جبهه قاراباغ گردید.بر اساس بیانیه منتشر شده از وزارت دفاع آزربایجان در جواب متقابل آرتش آزربایجان به نقض آتش‌بس مواضع خطوطی ا‌رمنی‌ها بطور کامل در اثر ضربه‌های سنگین توپ خانه‌های ارتش آزربایجان تخریب گشته و ۵ سرباز ارمنی نیز کشته شده است.

در درگیریهای به میان آمده دیروز در خط جبهه آزربایجان– ارمنستان، یک سربازارتش آزربایجان به نام “عباس اوف حسنعلی” شهید شد .وزارت، تصاویری از لحظه اصابت توپها به مواضع ارمنستان را منتشر کرد.

خاطر نشان کنیم چند شب پیش سربازان آذربایجان تیم خرابکاری و اکتشافی ارمنی در جبهه آذربایجان – ارمنستان را امحا کردند. ارتش ملی‌ آزربایجان  در مورخه ۱۱ اسفند/۱ مارس  هم در پاسخ به اقدامات اخیر نیروهای نظامی ارمنستان اشغالگر در نقض آتش بس در قارا باغ، تعدادی زیادی از مواضع نیروهای ارمنستان را در منطقه استان تحت اشغال خوجاوند منهدم ساخته بود .

وزارت دفاع آذربایجان شمالی در آن مورخه هم  بیانیه عنوان کرده بود  که «نیروهای نظامی ارمنی به شدت تجهیز شده اند به طوری که قدرت شلیک توپخانه‌های آنها( ارمنستان) افزایش پیدا کرده است».

وزرات دفاع آذربایجان با انتشار این اطلاعیه  اعلام کرد: در این درگیریها نزدیک به ۲۰ تن از سربازان ارمنی کشته و یا مجروح شده اند. در درگیری رخ داده در خط جبهه آذربایجان – ارمنستان، طرف ارمنی متحمل تلفات سنگینی شده است، اما از دادن اطلاعات صحیح در این مورد خودداری می کنند. 

وزارت دفاع آزربایجان شمالی همچنین تصاویر هوایی حملات مذکور را منتشر نموده. این تصاویر نشان  میداد که قبل از انجام حمله، در برابر قرارگاه تعدادی سرباز و چند وسیله نقلیه وجود داشته است.در این بیانیه با اشاره به این که ارمنستان تلفات خود را از افکار عمومی پنهان می دارد تاکید شده است که ارتش آذربایجان شمالی به طور کامل کنترل اوضاع در خط جبهه را در اختیار دارد.

 چند روز  رئیس جمهور آمریکا ترامپ هم خواستار هرچه زودتر رفع اشغال ا‌رمنی و پایان مناقشه در چارچوب تمامیت ارضی‌ آزربایجان شد.در سمت دیگر آنتونی گوترس، دبیر کل سازمان ملل متحد طی صدور بیانیه‌ای از افزایش درگیری‌ها در قارا باغ اشغالی ابراز نگرانی کرد. وی از طرف‌های درگیر در منطقه قارا باغ کوهستانی خواست به آتش‌بس پایبند بوده و اقدامات لازم برای رفع تنش در منطقه را در کوتاهترین زمان در دستور کار قرار دهند.

 لازم به ذکر است که نیمه شب ۲۴ فوریه ارتش ارمنستان اشغالگر مواضع جبهه آذربایجان را هدف حملات سنگین قرار داد. در پی تلاش نیروهای ارمنستان به منظور کنترل مواضع آذربایجان در منطقه خوجاوند- فضولی درگیری‌های شدید صورت گرفت. این حملات با دفاع نیروهای آذربایجان پیشگیری و واحد‌های نظامی ارمنستان مجبور به عقب نشینی شد.در سمت مقابل اخبار ضد و نقیضی از تعداد تلفات نیروهای ارمنستان غاصب منتشرشده است به صوری که در برخی خبرهای غیر رسمی تعداد کشته شدگان و زخمی‌های نیروهای ارمنستان ۳۷۰ نفر گزارش شده است.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture