/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » اردوغان: باید جلوی ملی گرایی فارسی ایرانیان در منطقه را بگیریم

اردوغان: باید جلوی ملی گرایی فارسی ایرانیان در منطقه را بگیریم

اغوز تی‌وی :به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری تورکیه که عصر یکشنبه در سفرش به سه کشور عرب حوزه خلیج عربی‌ وارد منامه شد  امینه اردوغان، همسر رئیس جمهور- ژنرال خلوصی آکار، فرمانده ستاد مشترک ارتش- مولود چاووش اوغلو، وزیر امورخارجه کشور، نهاد زیبکچی، وزیر اقتصاد و تعداد دیگری از مقامات ترکیه نیز اردوغان را در سفر همراهی می کنند.

در این دیدار‌ها رژیم تروریست پرور ایران یکی‌ از موضوع‌های اصلی‌ مذاکره اردوغان، با رهبران کشور‌های خلیج عربی‌ است.رئیس جمهور تورکیه در موسسه صلح بین‌المللی بحرین علیه اقدامات  رژیم شونیست و توسعه طلب ایران  در سوریه و عراق هشدار‌ها و پیام‌هایی‌ را  را مطرح کرد.

 

 

اردوغان: در کنار بحرین هستیم
پادشاه بحرین در مراسمی رسمی در منامه، پایتخت بحرین از رجب طیب اردوغان استقبال  با شکوهی  کرد در این سفر  دو طرف چندین توافقنامه‌ و یادداشت‌ تفاهم را امضا کردند.

 
 اردوغان رئیس‌جمهوری تورکیه که در چارچوب سفر منطقه‌ای خود، یکشنبه به بحرین سفر کرده بود در موسسه صلح بین‌المللی به ایراد سخنرانی در خصوص تحولات منطقه پرداخت.

وی در اظهارات خود درباره تحولات منطقه با اشاره به بحران‌های سوریه و عراق اظهار داشت:  بدانید که کسانی هم تجزیه سوریه و هم تجزیه عراق را می‌خواهند. در عراق نیز ملیت گرایی فارس وجود دارد. همراه با این ملی گرایی فارسی، تجزیه طلبی نیز در آنجا موضوعیت دارد. باید جلوی اینها را بگیریم. شرایط یکسانی نیز در سوریه وجود دارد.”

اردوغان با این ادعا که جلوی اتفاقات سوریه را نیز باید بگیریم، آورده است: به همین مناسبت نیز باید با همکاری ما و کشورهای خلیج عربی‌  این وظیفه را انجام دهیم، چرا که جلوی ظلم نباید تماشاچی باشیم و نخواهیم بود.

استقبال رسمی از اردوغان در عربستان سعودی اردوغان پس از بحرین به عربستان سفر کرده است.در چارچوب سفر دوره ای خود به کشورهای حاشیه خلیج عربی از بحرین عازم عربستان سعودی شد و در ریاض مورد استقبال رسمی سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور قرار گرفت.

رئیس جمهور ترکیه پس از اتمام مراسم استقبال در کاخ یمامه، در ضیافت ناهار که از جانب پادشاه عربستان سعودی به افتخار وی ترتیب داده شده بود شرکت کرد.

اردوغان پس از ضیافت ناهار در جلسه بین هیات های نمایندگی دو کشور شرکت   کرد.رئیس جمهور ترکیه وارد قطر شد

فیصل بن بندر، فرماندار ریاض و یونس دمیرار، سفیرتورکیهدر ریاض، اردوغان را در فرودگاه نظامی ملک سلمان بدرقه کردند.

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture