/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر بلداچی

استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر بلداچی

اوغوز تی وی:در پی سرکوب شدید اهالی شهرستان تورک نشین بلداچی توسط نیروهایی امنیتی ایران اعضای شورای شهر این شهرستان به صورت دسته جمعی از سمت خود استعفا دادند.

در متن اسعفانامه شورای شهر بلداچی عنوان شده است که:”شورای شهر بلداچی در اعتراض به تصمیم غیر منطقی و بی تدبیری مسئولین در اعزام نیرو و یگان های ویژه به شهر بلداچی، که پیامد آن آشفتگی در سطح شهر، تخریب بعضی ادارات، و زخمی و بازداشت و کشته شدن شهروندان گردید. استعفای دسته جمعی خود را اعلام می نمایند و از سمت خود کناره گیری می کنند.”

خبرهای انتشار یافته در خبرگزاری های معتبر حکایت از درگیری مردم بلداجی استان چهارمحال بختیاری با نیروهائی امنیتی ایران حکایت دارد علت درگیری انتقال آب این شهرستان به استان اصفهان عنوان شده است.

به گزارش ایلنا امیرعباس سلطانی نماینده پیشین مردم شهرکرد در مجلس ایران گفته است:”در جریان انتقال آب از منظقه چفاخور به سفیددشت، درگیری‌هایی میان مردم و پلیس صورت گرفته است.”

نماینده پیشین مردم بروجن در مجلس گفت: هدف از انتقال آب، استفاده در کارخانه فولاد دو میلیون تنی به‌عنوان یکی از هفت کارخانه اصلی فولاد کشور بود که گویا با مخالفت مردم بلداجی روبرو شده است.

 این در حالی است که اهالی بلداج با اشاره به کمبود شدید اب در منطقه مخالف انتقال اب به نواحی دیگر هستند.

توئیتر خبرگزاری فارس از دستگیری حدود ۱۵ نفر در این درگیری خبر داده است.

توئیتر فارس “همچنین گزارش کرده که براساس شنیده ها ۳۰ نفر زخمی شده اند و یک نفر نیز در درگیری های امروز کشته شده اند.”

شهر بلداج بخشی از شهرستان بروجن است و در استان چهارمحال بختیاری قرار دارد. این شهر عمدتا تورک نشین بوده و اقوام دیگری چون لرها نیز در آن ساکن هستند. جمعهیت شهر بلداج  در حدود ۱۲ هزار  نفر می باشد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture