/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » استفاده تبلیغاتی کاندید‌های رژیم از حقوق پایمال شده تورکان برای گرفتن رای ازآزربایجانیان+ویدیو

استفاده تبلیغاتی کاندید‌های رژیم از حقوق پایمال شده تورکان برای گرفتن رای ازآزربایجانیان+ویدیو

اوغوز تی وی:تبعیض های اعمال شده از جانب حکومت نژادپرست فارس بر علیه ملت تورک در آزربایجان جنوبی آنقدر شدید و عیان است که  کاندید‌های رژیم هم از این موضوع, سؤاستفاده انتخباتی می‌کنند.

به گزارش اوغوز تی وی، ” یاری” کاندیدای نزدیک به جناح محافظه کاران در مورد تبعیضات اعمال شده بر علیه ملت تورک سخنان قابل توجهی به زبان آورده است، و در اظهاراتی در ویدیوی ذیل اعلام میکند که چرا جوانان اهر، مشگین،زنجان و در یک کلام تورک ها در تهران و اصفهان جارو و تی میکشند؟ چرا مشاغل کم درآمد و پست نه تنها در فیلم های سینمائی بلکه به عینه در طهران و در دیگر مناطق فارس نشین به تورک ها داده میشود؟

 ایراد این چنین سخنان از جانب کاندیداهای حکومتی ,تبعیضات نژادپرستی بر علیه تورک ها  در ایران را اثبات میکند که, کاندید‌های  رژیم ,همانند “روحانی “با تاکتیک  به زبان آوردن این تبعیضات و مشکلات آزربایجانی‌ها ,سعی‌دارند ملت تورک را دنبال رژیم بکشانند.

در آستانه انتخابات مجلس در ایران،از  این تاکتیک کاندیدا‌های دیگر هم استفاده می‌کنند ,کاندیداهای متعددی نسبت به حقوق ضایع شده و اعمال تبعیضات نژادپرستی بر علیه ملت آزربایجان در تبلیغات خود مطالبی بیان می کنند.

در همین راستا پزشکیان از وزیران کابینه محمد خاتمی و نماینده مردم تبریز در مجلس “ایران” در گفتگو با سایت خبری تبریز من از عدم تدریس زبان تورکی گلایه کرده است. و گفته است که ” چرا ما در آزربایجان نباید تورکی بخوانیم و بنویسیم درحالی‌که قانون رسمی کشور این موارد را مجاز کرده است.دکتر-مسعود-پزشکیان چرا آموزش آلمانی، عربی، فرانسوی و اسپانیایی قانونی است اما زبان تورکی خیر؟ چون باسلیقه فردی در قدرت مخالف است و او مقابل قانون می‌ایستد.من نمی‌توانم زبان مادری خودم را کتمان کنم، این موضوعات بی‌عدالتی است و طبق قانون همه از نعمت آموزش به زبان مادری خود باید برخوردار باشند. مملکت با کفر باقی می‌ماند اما با ظلم و بی‌عدالتی از هم خواهد پاشید.”

خاطر نشان کنیم حقوق  چپاول شده تورکان بار‌ها  از طرف سران رژیم, حتی افرادی با صلاحیت تر از کاندید‌های مجلس هم  به زبان آورده شده, ولی‌ همه تا به امروز همه وعده‌ها و سخنان , جنبه تبلیغاتی داشته و جز فریب و دروغ چیزین بوده است .
 قابل اعتماد تر از وعده‌های انتخاباتی ,مفاد مکتوب خود قانون اساسی‌ رژیم “ایران” است. ۳۷ سال است ماده‌های ۱۵ و ۱۹  مبنی بر “آموزش پرورش به زبان مادری “و” رواج فرهنگ و تاریخ ملل غیر فارس” در اساسنامه رژیم گنجانیده شده است ولی‌ خود رژیم از اجرای آن تا کنون سر باز زده است ,ولی‌ خوشبختی‌ اینجاست که ملل تحت اشغال ایران خصوصا ملت تورک آزربایجان بعد از” جنبش سبز” بطور کامل از بازی‌‌ها و جنگ‌های تبلیغاتی رژیم فأصله گرفته و به هیچ عنوان داخل زمین رژیم نمیشوند ,خاطر نشان میسازیم که اکثر کاندیداهای هویت طلب و نزدیک به حرکت ملی از جانب هئیت های اجرایی و شورای نگهبان در ایران رد صلاحیت شدند.

حرکت ملی آزربایجان مستقل از سیاست رژیم و مستقل از قاعده‌های بازی ایرانی‌‌ها با تاکتیک‌های  مخصوص  خود مبارزه ملی‌  خود را  به پیش میبرد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture