/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » اسرائیل علیه محور ایران، سوریه و حزب الله وارد جنگی بزرگ می شود.

اسرائیل علیه محور ایران، سوریه و حزب الله وارد جنگی بزرگ می شود.

اوغوز تی وی:وبسایت نشریه «فوروارد» : اسرائیل به صورت قطعی تصمیم گرفته علیه محور ایران، سوریه و حزب الله وارد جنگی بزرگ در مرزهای شمالی با سوریه و لبنان شود.

ستاد نیروهای مسلح ارتش سوریه ادعا کرد که دو جنگنده بمب افکن اسرائیل را با دو موشک پدافندی زمین به هوا مورد اصابت قرار داده است.
ارتش اسرائیل ضمن تایید خبر حمله هوایی به کاروان نقل و انتقال سلاح های پیشرفته از سوریه به حزب الله لبنان، اعلام کرد که موشکهای پدافندی زمین به هوای سوریه توسط موشکهای آفندی هوا به هوای “أرو” در هوا منهدم و ساقط شده و موفق به برخورد به جنگنده بمب افکنهای اسرائیلی نشده اند. ستاد مشترک نیروهایِ مسلح اسرائیل متذکر شد که هواپیماهایش پس از انجام موفقیت آمیزماموریتهای از پیش تعیین شده سالم به پایگاه های خود بازگشته اند.

از سوی دیگر سخنگوی ستادارتش اردن اعلام کرد که لاشه یک موشک زمین به هوای سوریه در داخل خاک اردن نزدیک مرزمشترک اردن و سوریه به زمین خورده است.
 آنسو تر بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در اقدامی بیسابقه شب گذشته برای اولین به طور رسمی اعلام کرد که نیروی هایی این کشور به بمباران کاروان های سلاح که از طریق سوریه برای حزب الله درلبنان ترانزیت میشدند حمله کرده و آنها درمیانه راه متلاشی کرده است. ناتانیاهو از عزم قاطع کشورش برای ممانعت از بهم خوردن توازن قوا در منطقه و درصورت لزوم درگیر شدن دریک جنگ گسترده بر علیه نیرویهای وابسته به ایران در خاک سوریه و هم پیمان او در لبنان خبر داد.

به نظر میرسد مسافرتهای مداوم نخست وزیر اسرائیل به آمریکا و اروپا و اخیرا به روسیه، از یک سو و مسافرتهای بسیار وسیع و گسترده هیات حاکمه عربستان سعودی به کشورهای آسیای دور، و سایر مقامات بلندپایه عربستان به آمریکا خبر از مقدمه سازی و زمینه چینی برای تحولاتی بزرگ در منطقه و درمیادین برخوردهای نظامی میدهند.
حضور فزاینده نظامیان آمریکا در مناطق شمالی سوریه/ اطراف الباب و منبج و الرقه/ مشخص مینماید که صحبت بسیار فراتر از امحاء گروه موسوم به “داعش” در سوریه و عراق است.

در همین زمینه، وبسایت نشریه «فوروارد» با تصریح متذکر شده که اسرائیل به صورت قطعی تصمیم گرفته علیه محور ایران، سوریه و حزب الله وارد جنگی بزرگ در مرزهای شمالی با سوریه و لبنان ، از یکسو و در صورت لزوم وارد یک درگیری اضافی دیگر با حماس در غزه شود. اما جنگ آینده اسرائیل در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی- با حدود 1.2 میلیون جمعیت در این مناطق- می تواند جنگی تمام عیار باشد که این رژیم از 1973 تاکنون تجربه نکرده است.

سایت تابناک با طرح مقاله ای به این تغییر و تحولات اشاره کرده که در سطور زیر منعکس میشود:

به گزارش تابناک، اسرائیل به صورت قطعی تصمیم گرفته علیه محور ایران، سوریه و حزب الله وارد جنگی بزرگ در مرزهای شمالی با سوریه و لبنان شود. همچنین اسرائیل ممکن است وارد یک درگیری اضافی دیگر با حماس در غزه شود. اما جنگ آینده اسرائیل در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی- با حدود 1.2 میلیون جمعیت در این مناطق- می تواند جنگی تمام عیار باشد که این رژیم از 1973 تاکنون تجربه نکرده است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture