/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » اطلاعات ملی آمریکا :«ایران همچنان بزرگترین حامی تروریسم است ».
نهادهای اطلاعاتی آمریکا: رژیم ایران همچنان بارزترین دولت حامی تروریسم است

اطلاعات ملی آمریکا :«ایران همچنان بزرگترین حامی تروریسم است ».

 اوغوزتی‌وی :اداره اطلاعات ملی آمریکا که نقش هماهنگ کننده بین ۱۷ دستگاه اطلاعاتی فعال در ایالات متحده و از جمله سیا را دارد نسبت به خطرهایی که امنیت ایالات متحده را تهدید می کنند هشدار داد، اما بر خطری که از طرف ایران کل منطقه خاورمیانه را تهدید می کند، تشدید کرد. در یک تحول چشمگیر نهادهای اطلاعاتی آمریکا به افزایش خطری که از سوی شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران به ویژه شبه نظامیان الحشد الشعبی، آمریکایی‌ها را در عراق تهدید می کند، اشاره کردند.


به گزارش خبرنگار العربیه در واشنگتن، چهارشنبه ۱۴ فوریه، نهادهای اطلاعاتی آمریکا تصویری تاریک و نگران کننده از تهدیداتی که ایالات متحده آمریکا را در معرض خطر قرار می دهند ترسیم کردند اما بخش بزرگی از آن تهدیدات را به ایران و سیاست‌های آن در خاورمیانه اختصاص دادند.
در همین رابطه دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی آمریکا گفت:«ایران همچنان بزرگترین حامی تروریسم است و رقیب ما در منطقه خاورمیانه به ویژه در عراق،سوریه و یمن است».
مدیر اطلاعات ملی آمریکا تاکید کرد ایران به شبه نظامیان حزب الله لبنان کمک تسلیحاتی کرده و آن را مورد حمایت مالی و لوجستیکی قرار می دهد و خود نیز به سوریه نیروی جنگی اعزام می کند و امنیت کشورهای منطقه و ایالات متحده آمریکا را تهدید می کند.
دن کوتس پیش بینی کرد که ایران به گسترش نفوذ خود در کشورهایی که شاهد بحران هستند ادامه خواهد داد. وی در این رابطه گفت«ایران به گسترش نفوذ خود در منطقه ادامه خواهد داد و با سوءاستفاده از جنگ بر علیه داعش اقدام به تحکیم شراکت‌های خود کرده و پیروزی‌های زمینی را به توافق‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی تبدیل می کند».
اداره اطلاعات آمریکا در گزارش ارسالی خود به کنگره حمایت ایران از شبه نظامیان شیعه به ویژه شبه نظامیان الحشد الشعبی، را خطری دانست که آمریکایی‌ها را در عراق تهدید می کند.

در گزارش سالیانه اطلاعات ملی آمریکا اشاره شده به اینکه ایران همواره در تلاش است تا روش‌ها و سلاح‌های خود را برای تهدید منافع، کشتی‌های آمریکایی و کشورهای مجاور در منطقه توسعه و پیشرفت دهد.
پس از ماهها این برای اولین باری است که اداره اطلاعات ملی آمریکا گروه داعش و القاعده و غیره را بـ «افراط گرایان سنی» توصیف می کند و تاکید کرد که این دو همچنان تهدیدی برای آمریکا و جهان به شمار می روند.
و در کنار موضوع‌های ایران و تروریسم اداره اطلاعات ملی آمریکا مجددا از رویکردهای روسیه که اقدام به هجوم‌های سایبری بر علیه منافع آمریکا کرده و سعی در دخالت و تاثیرگذاری بر اوضاع سیاسی درون ایالات متحده آمریکا دارد، ابراز نگرانی کرد.
در گزارش مذکور آمده است؛ «ایران و شریک استراتژیک آن، حزب الله لبنان، همچنین تهدیدی دائمی علیه ایالات متحده و شرکایش در جهان محسوب می‌شوند.»
گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا تاکید کرده است: علی خامنه‌ای در چند سال گذشته از بابت سلامت جسمی با مشکلاتی مواجه بوده ودر تلاش است تا میراث خود را حفظ کند، و احتمالا با اقدامات برای باز کردن فضای سیاسی و اقتصادی مخالفت خواهد کرد.

در گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا آمده است: بیانیه‌های علنی تهران حاکی از آن است که ایران قصد دارد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را حفظ کند، چرا که از نظر (ایران) برجام ابزاری برای رفع تحریم‌ها و در عین حال حفظ برخی توانمندی‌های هسته‌ای است.
این گزارش تصریح کرده است که ایران از نگرانی‌های دولت آمریکا درباره برجام مطلع است، ولی انتظار دارد چین، اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان، روسیه وبریتانیا به تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند بمانند. برجام باعث افزایش شفافیت بیشتر فعالیت‌های اتمی ایران شده است، چرا که این توافق و اعطای اختیارات تحقیقی به آژانس بین المللی انرژی در چارچوب پروتکل الحاقی دسترسی‌های آژانس به تأسیسات هسته‌ای ایران را افزایش داده است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture