/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » اعتراف رسمی رهبری ایران: در جنگ قارا باغ، از ارمنستان حمایت کردیم

اعتراف رسمی رهبری ایران: در جنگ قارا باغ، از ارمنستان حمایت کردیم

اوغوز تی وی:حمایت ایران از ارمنستان در جریان جنگ قاراباغ و اشغال اراضی آزربایجان توسط نیروهای اشغالگر ارمنی بارها از سوی مقامات ایران تکذیب گردیده است.

 

به گزارش اوغوز تی وی “نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاهها” در پاسخ به سوال “دليل عدم اعلام انزجار و كمك ايران به ارمنستان چيست؟( مگر آنها به خاك مسلمانان تجاوز نكرده بودند.) آيا اين حرف زمان جنگ ايران به ارمنستان كمك نظامي مي كرد، درست است؟” آشکارا به حمایت از ارمنستان اعتراف نموده است.

“نهاد نمایندگی مقام رهبری” می نویسد:

“در جریان جنگی که از سال 1992 تا 1994 بین ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه قارا باغ واقع در جمهوری آذربایجان رخ داد ومنجر به تسلط ارمنستان بر مناطقی از قارا باغ شد ،دولت جمهوری اسلامی ایران ابتدا بی طرفی خود را اعلام کرد وبه عنوان نیروی صلح وارد عمل شد،اما اتخاذ تصمیمات وسیاستهایی ناشايست از طرف دولت اذربایجان باعث شد که ایران در رویه بیطرفی خود تجدید نظر کند وبه ارمنستان متمایل شود .

در همان روزها دولت اذربایجان تحریکات جدایی طلبانه خود را در مورد اذربایجان ایران شروع کرد، حیدر علی اف نقشه تاریخی اذربایجان بزرگ را رو کرد و در ادامه الفبای کشورش را با وجود پیوندهای عمیق ان باعربی وفارسی به لاتین تغییر داد ،مقام مرجعیت را عزل کرد،برنامه های مبتذل تلوزیونی را افزایش داد ،فشار را بر مسلمانان و شیعیان بیشتر کرد ، در سهم ایران از دریای خزر دست اندازی کرد واز همه مهمتر عادی سازی روابط این کشور با رژیم اشغالگر قدس وافزایش همکاری های سیاسی نظامی با امریکا و ایجاد پایگاه نظامی ایالات متحده در این کشور مایه کدورت ایران از مقامهای دولت اذربایجان شد واعتراض مسئولان ایرانی را به دنبال داشت. “

سکوت معنادار رسانه های ایرانی از جنگ II در قاراباغ ….شهید شدن ده‌ها شیعه و خفه شدن علمای تشیع ایرانی

چرا رسانه های ایران، هیچ خبری را از جنگII در قاراباغ پخش نمی کنند؟از ایرانیان نژاد پرست و بظاهر مخالف جمهوری اسلامی باید پرسید ،چرا هیچ خبری را از جنگ در قاراباغ پخش نمی کنند؟

بازمسئله ملی تورکان آزربایجان و بازهم بایکوت خبری ایرانیان را به همراه داشت

 

بازمسئله ملی تورکان آزربایجان و بازهم بایکوت خبری ایرانیان را به همراه داشت.ایرانیان باز در عمل اعتراف کردند که الحق که آزربایجان ایران نیست نبوده نخواهد بود…آزربایجان جنوبی تحت اشغال ایران است و ایران و ایرانی‌ اشغالگر است

الحق که ایرانی‌ نژاد پرست و اشغالگر است و باید از اشغالگر همتای خود دفاع کند چون هردو خاک ملت تورک را غصب و برای خود وطن ساخته اند

آیا اگر در درگیریهای جدید بین این دوکشور، ارمنستان شروع کننده جنگ نبود ویا اگر پیروزیهای چشم گیر آزربایجان نبود بازهم بایکوت خبری ادامه داشت؟

از جمهوری بظاهر اسلامی باید پرسید آیا قاراباغ خاک اسلام نیست؟ از همه مهمتر مگرخاک مسلمان شیعه نیست ؟

طبق شریعت اسلامی پارسیزه شده حکومت فاشیستی آخوندی فارسی (اسلامی که طبق منافع فارس تنظیم شده )   آزاد سازی خاک تحت اشغال شیعه همچون قاراباغ واجب تر از خاک مسلمان سنی همچون فلسطین و سوریه و لبنان است .

دلیل بکار بردن نام جعلی (ناگورنو) برای قره باغ,توسط رسانه‌های داخلی چیست؟ چه سوال خنده داری است مگر این جمهوری اسلامی نبود که در سال ۱۹۹۳ در اشغال شهر شوشا توسط ارامنه بطور مستقیم به ارمنی‌ها کمک کرد تا این شهر به اشغال درآید
مگر ایران طی‌ ۲۳-۲۴ سال تحت اشغال بودن قاراباغ تنها مجرای تنفس ارمنستان در مقابل تحریم ‌های آزربایجان و مهمترین متحد ارمنی ها نبوده است؟چرا دولت‌های سنی مذهب از قره باغ شیعه حمایت می کنند ولی شیعیان ایران سکوت کرده اند؟


مگر در تحریفات و مبارزات سرد خود علیه تورکان آزربایجان جنوبی ‌همش نمیگید !
“آزربایجان شمالی جز ایران است ” آزربایجان شمالیها هم ایرانی‌ هستند (که ادعای پوچ و توهم ایرانی‌‌و تحریف تاریخ است ) پس چرا در جنگ آن ایرانی‌‌ها (تورکان آزربایجان جنوبی) با ارامنه خفه شدید؟

این چه نوع تضاد و بازی بچه گانه است که ادامه می‌دهید ؟

الحق که آزربایجان ایران نیست نبوده نخواهد بود

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture