/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » اقلیم کرد عراق درخواست بغداد برای تحویل فرودگاه‌ها را رد کرد
اقلیم کرد عراق درخواست بغداد برای تحویل فرودگاه‌ها را رد کرد آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

اقلیم کرد عراق درخواست بغداد برای تحویل فرودگاه‌ها را رد کرد

اوغوز تی وی:مولود باورمراد، وزیر حمل و نقل بخش اداره اقلیم کرد شمال عراق طی اظهاراتی در جمع خبرنگاران در ارتباط با درخواست بغداد برای واگذاری کنترل فرودگاه های بین المللی اربیل و سلیمانیه حداکثر در 72 ساعت آینده، با بیان این که فرودگاه‌های مذکور به اقلیم کرد تعلق دارند، گفت: “ما این درخواست را نمی پذیریم و فرودگاه ها به کارشان ادامه خواهند داد.

باورمراد افزود: “در صورت تعطیلی فرودگاه ها شهروندانمان دچار مشکل خواهند شد. از این تصمیم افراد زیادی مانند، دانش آموزان، بیماران دیپلمات ها و کارکنان سازمان ملل متحد متاثر خواهند شد.

وی مدعی شد: «دولت عراق می خواهد به دلیل برگزاری همه پرسی روز دوشنبه مردم منطقه را مجازات کند با این گونه اقدامات نتیجه ای حاصل نخواهد شد. موضوع فرودگاه ها نباید وارد بحث های سیاسی شود. امیدواریم که فرودگاه ها تعطیل نشده و چنین وضعیتی به وجود نیاید.

در این راستا تلار فائق، مدیر فرودگاه بین المللی اربیل نیز تصمیم بغداد را مغایر قوانین خوانده و گفت: معتقدیم که این تصمیم عملی نخواهد شد. اگر هم اجرا شود، زیاد طول نخواهد کشید. این فرودگاه تنها برای تردد مسافران استفاده نمی شود، کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد به سوریه نیز از این جا منتقل می شوند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture