/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » امارات و عربستان برای حمله به سوریه آماده میشوند-خبر تکمیلی

امارات و عربستان برای حمله به سوریه آماده میشوند-خبر تکمیلی

اوغوز تی وی : سرتیپ احمد عسیری سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی و مشاور وزیر دفاع سعودی امروز پنجشنبه اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی آماده مشارکت در هرگونه عملیات زمینی در سوریه است.

وی در مصاحبه ویژه با کانال تلویزیونی العربیه از آمادگی کشور سعودی برای مشارکت در عملیات زمینی در سوریه خبر داد.426eebee-d603-46b7-837f-12873a13f7ef_16x9_600x338

از سوی دیگر سخنگوی ائتلاف عربی در یمن تاکید کرد که “حضور نیروهای هوادار مشروعیت در استان صنعاء تبدیل به واقعیت شده است”.

وی در ادامه افزود:” شبه‌نظامیان حوثی شیوه مین‌گذاری کورکورانه در پیش گرفته تا از پیشروی به سوی

صنعاء جلوگیری کنند”.

همچنین امارات متحده عربی روز یکشنبه ۷ فوریه اعلام کرد آماده اعزام نیروهای زمینی خود به سوریه و در قالب ائتلاف بین المللی برای جنگ با داعش است.

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات در ابوظبی گفت: “موضع ما همیشه این بوده که در یک مبارزه واقعی علیه داعش لازم است نیروی زمینی نیز حضور داشته باشد…ما در باره هزاران نیرو صحبت نمی کنیم.”

قرقاش افزود که “حضور رهبری آمریکا در این مبارزه پیش شرط امارات است.”

ارتش عربستان سعودی در راستای مبارزه با گروه داعش، خود را برای ورود زمینی به سوریه آماده می کند. گفته می شود ارتش سعودی با ۱۵۰هزار نفر از نیروهای خود از طریق خاک تورکیه وارد شمال سوریه خواهد شد.

 

عربستان سعودی درحالی خود را برای ورود به سوریه آماده می کند که نیروهای رژیم اسد با پشتیبانی هوایی روسیه درحال پیشروی در مناطق استراتژیک سوریه است.

یکی از مقامات نظامی سعودی که نام وی مخفی نگهداشته شده است در گفتگو با شبکه سی ان ان عربی بیان کرده که ۱۵۰ هزار سرباز متشکل از کشورهای عربستان سعودی، مصر، اردن و سودان برای ورود به سوریه آماده هستند.

کشورهای تورکیه، مراکش، قطر، کویت، بحرین و امارات متحده عربی نیز پس از آموزش های لازم، برای انجام عملیات های نظامی در سوریه به ارتش عربستان سعودی نیروی پشتیبانی اعزام خواهند کرد.ایران از ورود  نیروهای عرب دستپاچه شده است 

رژیم ایران که چند سالی‌ است در بحران و قتل عام مردم سوریه ,اللخصوص تورکمانان شیعه نقش و رل اساسی‌ را بازی کرده, امروز به این سخنان نظامیان عرب واکنش نشان داده است .محمد علی جعفری، فرمانده کل گروه تروریستی سپاه پاسدران نیز گفته که عربستان جسارت اعزام نیروی زمینی به سوریه را ندارد. وی تهدید کرده که درصورت ورود نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، توسط گروه تروریستی سپاه پاسدران نابود خواهند شد.
حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سازمان تروریستی سپاه پاسداران ، عربستان سعودی را “یکی از شکست خورده‌های اصلی میدان تحولات سوریه” دانسته و تاکید کرده است که این کشور “از نظر نظامی فاقد توان ایجاد تغییر در وضعیت است.”

این فرمانده سپاه در همین رابطه و با اشاره به گزارشها درخصوص اعلام آمادی عربستان برای اعزام نیروی زمینی به سوریه گفت “آنها با اعزام چند گردان به شکل سمبلیک قصد دارند چه اقدامی را انجام دهند؟ آنها خودشان مسببین اصلی این اتفاقات هستند.”

آقای سلامی این سخنان را شب گذشته (شنبه ۶ فوریه/۱۷ بهمن) و در برنامه ویژه خبری شبکه ۲ تلویزیون دولتی ایران اظهار می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم این فرمانده سپاه در سخنان خود همچنین گفت که نیروهای مخالف دولت سوریه از حمایت “مالی، تسلیحاتی و معنوی” عربستان برخوردارند و افزود که این گروهها محصول همخوانی سیاستهای این کشور و برخی دیگر از کشورهای غربی است.

این فرمانده سپاه با اشاره به نقش روسیه در تحولات سوریه و همخوانی سیاستهای تهران و مسکو در قبال سوریه تاکید کرد که “سوریه دارای منافع راهبردی و ژئواستراتژیک نیرومندی در شرق مدیترانه [است] و روسیه و در تنظیم نظام موازنه بین قوای بین خود، آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی و دارای یک نقشه‌ سیاسی خاصی است و این که ما نظام روسیه را به این موضوع وادار کرده باشیم که در سوریه حضور پیدا کند، حرف دقیقی نیست.”130525102840_salami_512x288_isna

روسیه از اوخر سال گذشته میلادی دست به عملیات گسترده هوایی در سوریه و در حمایت از دولت بشار اسد، زده است.

سلامی در اظهارات خود درباره سیاست ایران قبال عراق و سوریه گفت که “موضع ما درباره سوریه و عراق صرفا ایرانی نیست. امنیت، منافع راهبردی و ارتقاء تراز جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت بزرگ منطقه‌ای واقعیت‌هایی است که در دستور کار ما قرار دارد.”

او تاکید کرد که “اگر ما در سوریه حضور داریم و از آنها حمایت می‌کنیم برای این است که در ایران درگیر نشویم، این بخشی از نگاه ماست.”

حمایت ایران و روسیه از حکومت بشار اسد تا کنون بیش از ۴۰۰ هزار کشته بر جای گذاشته که بیشتر آنها غیر نظامیان هستند. در اثر جنگ داخلی سوریه نزدیک به ۱۰ میلیون نفر آواره شده اند.


خامنه‌ای هم از ورود عربستان به سوریه در وحشت است
علی خامنه‌ای ، با دفاع از حمایت نظامی تهران از بشار اسد در سوریه، از مشاركت نيروهاى سپاه پاسداران در جنگ عليه مخالفان سورى تقدير كرد.

خبرگزاری‌هاى ايران به نقل از نشریه ” خط حزب الله “، نوشته‌اند كه خامنه‌اى طى ديدار با خانواده‌های کشته‌شدگان سپاه و بسيج و گروه‌هاى شبه‌نظامى شيعه در سوريه موسوم به “مدافعان حرم” گفته “اگـر مدافعان حرم در سوریه مبـارزه نمی‌کردنـد٬ ایـن دشـمن می‌آمـد داخـل کشـور… اگـر جلویش گرفتـه نمی‌شـد مـا باید اینجـا در کرمانشاه و همـدان و بقیه اسـتانها بـا اینهـا می‌جنگیدیم و جلـوی اینهـا را می‌گرفتیم.»
این سخن خامنه‌ای یک دروغ بزرگ است زیرا که شاهدان و اخبار تورکمان‌ها ورسانه‌‌های دنیا گفته‌های خامنه‌ای را تصدیق نمیکند. تورکمان‌ها بار‌ها از قتل شیعیان تورکمان توسط  نیرو‌های مشترک ایرانی‌ -کرد -روسی خبر دادند.7d7b5b93-8771-4541-b7fd-9c3b382a9801_16x9_600x338

مقامات ايرانى بارها تاكيد كرده‌اند كه مداخله نظامى تهران مانع از سقوط رژیم بشار اسد شده است و همچنان به كمک هاى مالی، نظامی، تدارکاتى و تسليحاتى با هزينه‌هاى میلیارد دلارى، تحت شعار “دفاع از امنیت ملی” و “حمایت از محور مقاومت” ادامه مى دهند.

تیر روسیه در سوریه به سنگ خورد 

روسیه قصد دارد تا زمان برگزاری دومین نشست صلح سوریه در تاریخ ۱۱ فوریه در مونیخ آلمان، کنترل استان حلب را به طور کامل از مخالفان به دست بگیرد.

 شب گذشته نشست مشورتی بسته شورای امنیت سازمان ملل متحد درمورد موج جدید پناهندگان سوری، بدون نتیجه پایان یافت.

گفته می شود ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با فرستادن تانک های پیشرفته تی ـ ۹۰ روسی به سوریه، قصد دارد تا زمان برگزاری دومین دور نشست صلح سوریه در تاریخ ۱۱ فوریه یعنی ۴ روز دیگر که در شهر مونیخ آلمان برگزار خواهد شد، کنترل استان حلب سوریه را به طور کامل از مخالفان سوری به دست بگیرد.

این درحالیست که جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا از روسیه خواست تا به بمباران خود در سوریه که باعث کشته شدن هزاران غیرنظامی از جمله زن و کودک شده است، پایان دهد.

ویتالی جورکن، نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد، مبارزه با گروه تروریستی در سوریه را حق مشروع روسیه خوانده است.

بنابر این گزارش از سویی دیگر روسیه وجود نیروهای زمینی در خاک سوریه را به صورت آشکار اعلام کرده است.

روزنامه قازته روسی خبری با تیتر “ولادیمیر برای حلب می جنگند” نوشته است نیروهای دمشق در محاصره حلب، از تانک های تی ـ ۹۰ ساخت روسیه استفاده می کند.

این روزنامه نوشته که تانک های تی ـ ۹۰ در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ به سوریه فرستاده شده است و دلیل فرستان این تانک ها، ارسال موشک های ضد تانکTOW_2A  آمریکا برای مخالفان سوری است. این تانک ها مجهز به سیستم هشدار دهنده ضد موشک است.

 

 

ایران در سوریه به تاوان دادن ادامه میدهد 
تا کنون صدها تروریست سپاه پاسداران در کشور سوریه کشته شده اند.این تروریست‌ها در تبلیغات دروغین  گروه تروریستی سپاه به عنوان مدافع حرم نامیده می شوند, در حالیکه برای حفظ حکومت بشار اسد متحد نزدیک ایران به سوریه اعزام شده و در حال جنگ با مخالفان این حکومت ضد بشری هستند. آمارها نشان مى‌دهد كه شمار كشته‌شدگان سپاه پاسداران و بسيج از زمان آغاز مداخله نظامی ایران در سوریه در سال ۲۰۱۱ براى حمایت از رژیم بشار اسد و كشتار مردم سوريه به حدود ۷۰۰ نفر رسيده است.سه تن از تروریست‌های سپاه پاسداران که برای سوریه جهت حفظ حکومت بشار اسد اعزام شده بودند، در استان حلب سوریه کشته شدند که ۲ تن از آنها جز فرماندهان بلند پایه این نیروی تروریستی می باشند.

  ac184ae1022a8750a1e3fabdb3bb247d E198B37A-4A08-4E2A-A1BF-D5B0F80BAF51_w640_r1_s

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture