/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » انتقاد شدید جمهوری آزربایجان از عملکرد ضعیف آمریکا و گروه مینسک در حل بحران قاراباغ

انتقاد شدید جمهوری آزربایجان از عملکرد ضعیف آمریکا و گروه مینسک در حل بحران قاراباغ

اوغوز تی وی:علی حسن اف گفت: سخنان جان کری با وظیفه‌ای که آمریکا در حل مناقشهقاراباغ کوهستانی به عهده گرفته است، منطبق نیست.

علی حسن اف گفت: سخنان کری با تعهدات آمریکا به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت که موظفند چهار قطعنامه این شورا در خصوص حل مناقشهقاراباغ را اجرا کنند و نیز با تعهدات آمریکا به عنوان یکی از روسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا که میانجیگری در حل مناقشه قره‌باغ را به عهده دارند، در تضاد است.

علی حسن اف گفت: این سخنان صرفا به معنای سلب مسئولیت و فرار از زیر بار تعهدات و انداختن مسئولیت به گردن رهبران طرف‌های مناقشه است. این نیز غیرقابل قبول است. زیرا، اصول و قواعد بین‌المللی موجود هستند و دولت‌ها موظف به اجرای اصول و قواعد بین‌المللی هستند.

دستیار ارشد رییس جمهوری آزربایجان افزود: دولت آمریکا و نیز رییس جمهوری این کشور تاکید کرده‌اند که حفظ وضع موجود در قاراباغ کوهستانی غیرقابل قبول است. اگر رهبر دولتی، اصول حقوق بین‌المللی را نقض می‌کند یا به آن بی‌اعتنایی می‌کند، در آن صورت، نمی‌توان معطل وی ماند. در این صورت، موقعیت این دولت‌ها (اعضای دائم شورای امنیت و دولت‌های ریاست کننده بر گروه مینسک) ایجاب می‌کند که آن دولت (ارمنستان اشغالگر) را مجبور به عمل به حقوق بین‌المللی کنند و به این منظور آن را تحت فشار قرار دهند.

علی حسن اف همچنین گفت: همکاری با رسانه‌های جهان اسلام برای جمهوری آزربایجان خیلی مهم است. در نظر داریم با تشکیل مجمع روزنامه نگاران کشورهای عضو «سازمان همکاری های اسلامی»، از قدرت این انجمن برای بیان حقوق جمهوری آزربایجان هم در جهان اسلام و در صحنه بین‌المللی بهره‌مند شویم.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture