/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ایران نفت کرکوک و  منابع تورکمان ائلی شرقی‌ را به سرعت غارت می‌کند
ایران نفت کرکوک و  منابع تورکمان ائلی شرقی‌ را به سرعت غارت می‌کند ---------- آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

ایران نفت کرکوک و  منابع تورکمان ائلی شرقی‌ را به سرعت غارت می‌کند

اوغوزتی‌وی در حالیکه خبرها و گزارشهای رسیده از تورکمان ائلی شرقی‌ حاکی از آن است که عراق طی دو ماه گذشته هر روز ۱۲ هزار نفت خام کرکوک را به منطق کورک و کرماشان صادر کرده است؛ بغداد اعلام کرده که عملیات صادرات نفت از میادین شمالی کرکوک به مناطق کرد در جغرافیایی ایران  را تا قبل از ماه آینده میلادی آغاز می کند.

 جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق با اعلام این مطلب یادآور شده است که در مرحله نخست این عملیات روزانه حدود ۳۰ هزار بشکه نفت از طریق کامیون به پالایشگاه کرمانشاه در ایران منتقل خواهد شد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده دو دؤلت قصد دارند برای انتقال مستمر و روزانه محصولات نفتی کرکوک به پالایشگاه‌های ایران خط لوله احداث کنند.تا پیش ازاین تولیدات نفت میادین کرکوک از طریق خط لوله به بندر جیهان در تورکیه و از آنجا به بازارهای جهانی صادر می شد.تاکنون مشخص نیست، تورکیه در قبال این زیان مادی‌ای که بر اثر تعویض مسیر انتقال نفت کرکوک بر کشورش وارد می شود، چه واکنشی از خود بروز خواهد نمود.

طی هفته گذشته، عراق به شرکت‌های انرژی خارجی یک ماه وقت داده تا رغبت خود به مشارکت در ساخت خط لوله جدید صادرات از میادین نفتی تورکمان ائلی شرقی‌ در شمال این کشور اعلام کنند.وزارت نفت عراق روز جمعه ۲۳ دسامبر طی یک بیانیه اعلام کرد: ۲۴ ژانویە را به عنوان آخرین مهلت شرکت برای ارسال درخواست‌ها در ساخت خط لوله جدید را اعلام کرد.

 غارت از میادین نفتی در تورکمان ائلی شرقی‌ از  زمان مسعود بارزنی رئیس عشیره کرد‌های مهاجر آغاز شد و  با اخراج نیروی شبه  نظامی و  تروریستی کرد از کرکوک, اینبار رژیم ایران سهم چپاول خود را به دست دولت مرکزی عراق چندین برابر افزایش داد. حکومت مرکزی عراق همانند حکومت اقلیمک کردستان که یک حکومت نزدیک به رژیم آخوندی فارس است در این غارت , راه رژیم ایران را هموار می‌کند .

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture