/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ایرج بیگدلو، کاندیدایی از جنس مانقورد

ایرج بیگدلو، کاندیدایی از جنس مانقورد

 اوغوز تی وی:ایرج بیگدلو کاندیدای حمایت شده از طرف دولت مر کز گرای ایران، در صدد واگذاری سد خدا آفرین به گروه تروریستی اکراد است 

جناح پایداری که لایه های نزدیک به حاکمیت و دارای سیاست های توتالیتر نسبت به کل ایران علی الخصوص ملت های غیر فارس میباشد، دارای کاندیداهایی است که با پولهای کثیف و اختلاس شده از دوران هشت ساله احمدی نژادی بدست آورده اند.

 بر اساس گزارش ریده ا ز منطقه مغان ٬کاندیدای جریان پایداری در شهرستانهای مغان و بیله سوار، ایرج بیگدلو از حمایت نیروهای امنیتی و فرماندهان و اعضای عادی، فعال و ناصحین بسیج نیز برخوردار است. برنامه شوم این جریان در وهله اول کارشکنی بر سر احیای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و ضرر دهی آن و سپس واگذاری به یکی از نهادها است. برنامه دیگری که این جریان در منطقه مغان دنبال میکند، واگذاری اراضی پایاب سد خدا آفرین به یکی از سرمایه گذاران کردی الاصل ساکن مالزی می باشد که در صورت پیروزی بیگدلو، کارگران آن نیز از کردها خواهند بود. با در نظر گرفتن این موضوع که با اتمام کانال پایاب سد خدا آفرین به تعداد بیست هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد، حداقل برای ساکن نمودن هزاران کورد در منطقه مغان برنامه ریزی شده است که اگر این پروژه شوم جامه عمل بپوشد، علاوه بر تضاد فرهنگی، مردم منطقه مغان با مشکل امنیتی به مراتب بزرگتر از اورمیه دست به گریبان خواهند شد.

گفتنی است برخی از فعالین ملی منطقه از کاندیداتوری حاج شکور پور حسین حمایت می کنند.

سد خداآفرین بر روی رودخانه اراز در مرز  جغرافیای ایران و جمهوری آذربایجان در فاصله ۱۹۶ کیلومتری پایین دست سد ارازو در محدوده شهرستان خداآفرین استان آذربایجان شرقی در ۲۴۰ کیلومتری شمال شرقی شهر تبریز بین پل خداآفرین و روستای ساریجالو قرار دارد.
 
این سد بطور مشترک توسط  ایران و جمهوری آذربایجان ساخته شده است.
 
مطالعه سد خداآفرین در سال ۱۳۵۲ توسط دولت وقت شروع شد. اما با توجه به وقوع انقلاب در ایران و جنگ  از پیش تعیین شده ایران و عراق، این پروژه در مراحل ابتدایی متوقف شد. در سال ۱۳۷۹ عملیات ساخت این سد دوباره آغاز و در پانزدهم آذر سال ۱۳۸۷ آبگیری سد شروع شد.
 
هدف از احداث این سد مخزنی، ذخیره‌سازی آب و کنترل سیلاب‌های رودخانه اراز به منظور آبیاری ۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی پایین‌دست سد و نیز تولید برق‌آبی بوده‌است.
 
این سد شامل چهار توربین کاپلان (هر طرف دو عدد) جمعاً به قدرت ۲۰۰ مگاوات (هر کدام ۵۰ مگاوات) است که با سرعت ۱۶۶.۶۷ دور در دقیقه دوران می کند. ظرفیت تولید نیروگاه طرف  جغرافیای موسوم به ایران ۱۰۰ مگاوات است.
 
این سد علاوه بر جلوگیری از خروج سالانه یک میلیارد مترمکعب آب از جفرافیای موسوم به ایران  توان توليد انرژی برق ساليانه معادل ۵۵۰ گیگاوات ساعت (سهم هر طرف ۲۷۵ گیگاوات ساعت) را دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture