/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » بازداشت خشونت‌آميز زنان عرب معترض به مصادره زمين‌هایشان توسط ارتش ایران
بازداشت و ضرب و شتم زنان معترض به مصادره زمينهاى كشاورزان عرب در روستاى جليزى در الاحواز اشغالی

بازداشت خشونت‌آميز زنان عرب معترض به مصادره زمين‌هایشان توسط ارتش ایران

اوغوز تی‌وی:فعالان عرب الاحواز  ويديويى در شبكه‌هاى اجتماعى منتشر كرده‌اند كه نشان مى‌دهد نيروهاى امنيتى شهرستان دهلران در استان ایلام اقدام به بازداشت خشونت‌آميز زنان عرب معترض به مصادره زمين‌هاى كشاورزی در يكى از روستاهاى جنوب استان ايلام  در الاحواز اشغالی می‌کنند.


نيروهاى امنيتى طى روزهاى گذشته با محاصره كامل روستای عرب‌نشين ” الجليزى” در استان ايلام، چندين زن معترض به مصادره زمين‌هاى كشاورزى توسط ارتش ايران را پس از ضرب و شتم به همراه ٥٠ تن ديگر بازداشت می‌کنند.
بنا بر اين گزارش، ماجرا صبح روز يكشنبه هنگامی آغاز شد كه مردم روستای الجليزی بالا، اقدام به شخم زدن زمين‌های خود را کردند اما در این اثنا سازمان “اتكا” وابسته به ارتش جمهورى اسلامى ايران كه داعيه مالكيت زمين‌ها را در الاحواز اشغالی دارد با توسل به زور نیروهای امنیتی، به زنان عرب معترض که در زمین‌ها تجمع کرده بودند، با استفاده از گاز اشک‌آور و ضرب و شتم به وسیله باتوم حمله کرد”.
اما پس از انتقال زنان زخمی به بیمارستان، در ادامه نيروهای امنيتی با هجوم به بيمارستان دهلران و دستگيری زنان مصدوم به ضرب و جرح آنها با باتوم پرداختند.
در ادامه اين گزارش آمده، روز دوشنبه، طی حمله‌ای ناگهانی نيروهای امنيتی با ده‌ها خودرو به روستای الجليزی، هر كسی از اهالى روستا را كه در خيابان مشاهده می‌کردند پس از ضرب و شتم بازداشت كردند.
طبق آخرين گزارش‌ها در اين حمله بيش از ٥٠ نفر دستگير و سایر اهالی روستا به روستاهای همجوار و كوه‌های اطراف فرار كردند.
اهالى منطقه مى‌گويند که سازمان “اتكا” وابسته به ارتش بيش از ٤ هزار هكتار از زمین‌های روستاییان را مصادره كرده و تنها هزار هكتار را برای كشاورزان باقى گذاشته است اما اکنون داعیه مالكيت هزار هکتار باقیمانده را دارد.
بخش عربی منطقه “الجلیزی” تا سال ۱۳۶۵ جزء حریم استان “خوزستان” بود ولی اکنون بخش جلیزی و ده‌ها روستای عربی به منظور بهم زدن ترکیب جمعیتی و ایجاد اختلاف بین کرد‌ها و عرب‌ها و لًر ها دیگر جزو محدوده استان ایلام شده‌اند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture