/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » بازداشت دکتر اسدالله اسدی در تبریز

بازداشت دکتر اسدالله اسدی در تبریز

اوغوز تی وی: بر اساس  خبر رسیده به تلویزیون اغوز تی وی، دکتر اسدالله اسدی در روز  پنجم اسفند ماه سال جاری در  محل  مطب پزشکی خود واقع در باغمیشه تبریز توسط مامورین نظامی ایران بازداشت و به مکان نا معلومی انتقال داده شده است  گفتنی است تلاشهای خانواده این فعال ملی برای تثبیت محل نگهداری ایشان به نتیجه نرسیده و تا لحظه تنظیم خبراز مکان نگهداری این فعال ملی خبری در دست نیست . خاطر نشان میشویم پیشتر روز ۲۳تیر۸۹ اسدالله اسدی داغداغان پزشک اهل  آذربایجان جنوبی از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت گردید. وی پس از ۵ ماه حبس در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز به تهران منتقل شده و ۴ ماه را نیز در انفرادی بندهای ۲۴۰ و ۲۰۹ زندان اوین در حبس به سر برد.

اسدالله اسدی به اتهام همکاری با دول متخاصم و همچنین ظاهرا عضویت در حزب خلق مسلمان از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم گردید که در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری کاهش یافت.
وی پیشتر نیز در سال ۱۳۷۳ به اتهام عضویت در حزب خلق مسلمان متهم شده بود.
مردم آذربایجان به ویژه مناطق زلزله زده قارا داغ، به دلیل خدمات انسان دوستانه پزشکی که وی در آن مناطق به مردم ارائه داده بود، با تهیه طوماری از ۸۰ روستا، ضمن اعتراض به حکم صادره، خواستار آزادی هر چه سریعتر وی شدند که با پیگیری‌ها ایشان، در نهایت حکم صادره به سه سال و نیم کاهش یافت.
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture