/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » بازمانده گان مرحوم پیشه وری در دیار خود مهاجر خوانده شدند + تکمیلی

بازمانده گان مرحوم پیشه وری در دیار خود مهاجر خوانده شدند + تکمیلی

اوغوز تی وی:در تاریخ  ۱۹بهمن ماه هزار و سی صدو نود و چهار واقعه دیگری بر سندیت  ادعای نقشه  تالشها در سرزمینهای شرقی آزربایجان به وقوع پیوست. در جلسه انتخاباتی در محله اسماعیل آباد رشت،جناب آقای ولی الله عظمتی فرماندار سابق رشت به ظاهر اصول گرا ولی در باطل محصول اتاق فکر ییلاقات ماسال،جبهه آنتی تورک تالشها،با صراحت و بدون اندکی تردید به فاش عقیده پان تالش خود پرداخت و منکر وجود تورکها در گیلان شد.

 وی  که با تکیه دادن به دولت فاشیست ایران سخنرانی می کرد  در جواب سوال حضار مبنی بر مطالبات بر حق  ملت تورک که دومین جمیعت استان گیلان را تشکیل می دهند ، که چرا کردها با کارنامه پر بار ضد ایرانی و ضد انسانی دارا بودن شبکه مستقل تلویزونی مهاباد و دارا بودن ساعاتی از شبکه استانی اورمیه را در دست دارند.  ولی در گیلان هیچ حق رسانیه ای به جمعیت کثیر تورک ها داده نمیشود؟

در جواب گفته است که تورکها جمیعتی در گیلان ندارند و تالشها از لنکران آزربایجان شمالی تا رودبار کلا تالش هستند و تورکها در گیلان حقی نمیتوانند داشته باشند.

 این صراحت بیان افکار واقعی و درونی این مسئولین و نامزدهای تالش در جمع تورکهای رشت جای تامل و عمق تفکر پان تالش و آنتی تورک این اشخاص  را دارد که حتی برای جمع آرای تورکها نیز به صراحت افکار خود را بیان میدارند،ملت شریف آزربایجان سناریو تورک ستیزی تالشها را دریافته و کمی با حساسیت حرکت تالشها را تحت نظر گرفته و به هیچ نحو ممکن به تالشها با هر افکار رای ندهید،عظمتی نمونه بارز جامعه تالشها در عرصه انتخابات میباشد که به خاطر جمع آوری رای هم افکار خود را پنهان نمیکنند وآزربایجان غربی را املاک کرد مینامند و تورکهای بومی استان  گیلان را مهاجر و فاقد حق در استانشان میدانند و حتی  موجودیت انها را قبول ندارند  . این در حالی است که رهبر حکومت ملی آزربایجان مرحوم سید جعفر پیشه وری از این استان بود تور کهای بومی استان گیلان نه تنها مهاجر نیستند بلکه صاحبان اصلی این آب و خاک میباشد .

سیاست یکسان سازی دولت ایران سال هاست  که پیکر مناطق آزربایجان جنوبی سایه افکنده است .

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture