/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » با رسیدن دلار به ۵۰۰۰تومان اقتصاد ایران کاملا ورشکست خواهدشد

با رسیدن دلار به ۵۰۰۰تومان اقتصاد ایران کاملا ورشکست خواهدشد

اوغوز تی وی:بانک مرکزی  روز چهارشنبه ۸ دي ماه اعلام كرد : قیمت برخی کالاهای اساسی که مهمترین هزینه خانواده‌های متوسط به پایین است، ۴۸ درصد گران شده است.
همچنين بانک جهانی که پیش‌بینی دلار۴۱۰۰تومانی را در آذر ماه انجام داده بود؛ درگزارشی که روز سه شنبه ۷ دي ماه ۹۵ منتشر  کرد گفته است كه  با رسیدن دلار به ۵۰۰۰تومان اقتصاد ایران کاملا ورشکست خواهدشد.

روز چهارشنبه ۸ دي ۹۵رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی از افزایش بیش از ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار موبایل در نتیجه افزایش نرخ دلار  خبر داد و گفت: متاسفانه افزایش قیمت‌ها در بازار موبایل بیش از افزایش نرخ ارز و حدود ۱۵ درصد بوده است 
روز پنجشنبه ۹دی قیمت کره ۵۰ گرمی از ۱۱۰۰ به ۱۷۰۰ و کره ۱۰۰ گرمی از ۲۵۰۰ به ۳۷۰۰ تومان رسیده است.
 پاسخ دبیر انجمن صنایع لبنی درباره علت گران شدن کره فقط سکوت بود!

اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه‌فروشی‌ها متفاوت بوده به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه شده است. میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه کرده‌اند که در گروه میوه‌های تازه بهای تمام اقلام بین ۰.۷ تا ۱۲ درصد افزایش داشت.

در گروه سبزی‌ها که رشد دو درصدی ثبت شده است به غیر از لوبیای سبز که ۱.۱ درصد کاهش داشت، بهای سایر اقلام بین ۰.۱ تا ۴.۳ درصد گران شد.

قیمت مرغ در هفته منتهی به سوم دی ماه امسال رشد حدود ۰.۶ را نسبت به هفته ماقبل تجربه کرد و هر کیلو تا حدود ۶۹۳۰ تومان در سطح شهر فروخته شد.

در گروه لبنیات ۱.۵ درصد افزایش قیمت ثبت شده است و برای تخم‌مرغ کاهش ۰.۴ درصدی قیمت وجود دارد که هر شانه بین ۹۶۰۰ تا ۱۱۵۰۰ تومان فروش رفت.

در گروه برنج رشد ۰.۱ درصدی گزارش شده به طوری که برای برنج غیرتایلندی قیمت‌ها ثابت بود، اما برنج داخلی درجه یک ۰.۱ درصد کاهش قیمت داشت و برنج داخلی درجه دو ۰.۹ درصد گران شد.

 در گروه گوشت‌ها، قیمت گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و گوشت گوسفندی حدود ۱.۱ گران شد به طوریکه هر کیلو گوشت گوسفند حدود ۴۰ هزار تومان و گوشت گاو و گوساله تا ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح شهر عرضه شده است.

منبع سایت ایران خبر

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture