/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » با پشتوانه حکومت ایران نمایش اشغالگران کرد در خیابانهای اورمیه بر پا شد

با پشتوانه حکومت ایران نمایش اشغالگران کرد در خیابانهای اورمیه بر پا شد

اوغوز تی وی: حکومت تروریست پرور ایران که سالیان سال است با جمع آواری اکراد مهاجر از عراق  با عنوان مهاجرین  جنگی و  اسکان دادن آنها در بعضی شهر های استان  آزربایجان غربی سعی کرده هویت تورکی این استان را دو گانه نشانداده و ترکیب ملی‌ و اتنیکی منطقه حساس مرزی آزربایجان و ترکیه را به نفع مهاجرین تغییر دهد . رژیم علاوه بر مشروعیت بومی دادن به این مهاجرین ،اختیار کنترل مرز‌ها ،شهرها و نشان دادن هرگونه فعالیت ضد ترکی و آنتی آزربایجانی در این منطقه را هم برای این تروریست‌ها آماده کرده است .

 

 در آستانه  عید اوغوز بایرامی حکومت تمام نیرو های خود را در آزربایجان جنوبی متمرکز  و آزربایجان جنوبی را غیر مستقیم به پادگان امنیتی  تبذیل کرد . این در حالی است که  در غرب آزربایجان حکومت در شهر های مریوان و اورمیه با پشتوانه مالی خود کرد‌های مهاجر و اشغالگر را تشویق کرد که به بهانه  سال جدید به خیابانها بیایند و نمایش کردی اجرا نمایند .  هزاران پرچم کردی در مراسم کردی در جلو چشم مامورین ایرانی‌  بچشم میخورد .حتی رژیم ایران برای آنها نقش محافظ را هم بازی کرد اینهم چیزی نبود که برای ترکان آزربایجان غریبه باشد این اتفاق قبلا  هم افتاده بود که رژیم ایران نقش محافظ را برای کرد‌ها در مقابل بومیان آزربایجان بازی کند.
استاندارد دو گانه حکومت در بر خورد با فعالین ملی آزربایجان جنوبی  و باز گشایی  دست اکراد مهاجر در غرب آزربایجان نشان از  ضد تورک بودن و حمایت این حکومت از تروریسم را دارد.
 در آستانه  عید اوغوز بایرامی ، حکومت ایران با بازداشت  فعالین ملی آزربایجان  جنوبی و با  صدور زندانهای طولانی  مدت به این فعالین  سعی دارد حرکت ملی آزربایجان را با خشونت کنترل کند ,حکومت ایران برای 5 فعال ملی که تنها به جرم شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری به 55 سال زندان و 10 سال تبعید به مناطق غیر تورک محکوم کردچه برسد به  کسانی‌ که بخواهند  حتی ۱ پرچم ملی‌ تورکان آزربایجان را بالا بردآنگاه رژیم برای  آنها شکنجه‌های سنگین و زندن‌های طویل مدت را فراهم خواهد کرد.

 گفتنی است بر اساس گزارشی که از اورمیه به اوغوز تی وی ارسال شده است در چند  نقطه شهر اورمیه درگیری فیزیکی بین تورک های اورمیه و اکراد مهاجر صورت گرفته است ، ولی حکومت ایران که خود پشتیوان  اکراد مهاجر میباشد به جای اشغالگر ان کرد تورک های غرب آزربایجان را بازداشت و به مکان نا معلومی انتقال داده است   . 

جزئیات این خبر متعاقبا   انتشار داده خواهد شد

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture