/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » بحران بارشهاي سيل آسا درشهرها و روستاهاي آزربايجان جنوبي ,جان سپردن ده ها شهروند تورک و سکوت مسئولان رژیم

بحران بارشهاي سيل آسا درشهرها و روستاهاي آزربايجان جنوبي ,جان سپردن ده ها شهروند تورک و سکوت مسئولان رژیم

 
اوغوزتی‌ وی‌ :طي گزارشهاي ارسالی‌ خبرنگاران اوغوز تی‌وی امروز به مورخه ي ٩٦/١/٢٦ ,از شهرها و روستاهاي آزربايجان جنوبي خبرهاي تاسف بار و دلخراشي از كشته شدن و مفقود شدن هموطنان آزربايجانيمان ناشي از طغيان رودخانه‌ها و جاري شدن سيل در اثر شدت بارشها ي ساعات اخير و بي توجهي مسئولان رژيم ايران در خاك آزربايجان ميدهد.

طبق گزارش خبرنگار اوغوزتي وي خبر تاسف بار از طغيان رودخانه ي قوري چاي در عجب شير  ۵تن جان باخته و ١٧مفقودي درحال حاضر ميباشد كه تاكنون ١٢نفر از اهالي روستاي چنار و٥نفر از اهالي خانيان ناپديد گرديده است.
  منابع بیمارستانی عجبشیر اعلام کردند جسد یک زن و سه مرد در سیل عجب شیر پیدا و به بیمارستان این شهر منتقل شده استپیکر نیمه‌جان یک کودک ۷ ساله در روستای چنار شهرستان عجب‌شیر پیدا شدعداد مفقودین بر اساس گفته ی اهالی روستای چنار به ۱۳ نفر افزایش یافته و هیچ اطلاعی از وضیعت آن‌ها در دسترس نیست. در ساعت ۲:۲۰ بامداد ۲۶ فروردین ۹۶ دو جسد دیگر را پیدا کردند و به بیمارستان امام  شهرستان عجب شیر انتقال دادند.  این گزارش حاکیست تا به این لحظه تعداد مفقودی‌های فاجعه سیل در شهرستان عجب شیر ١٧ تن بوده و ۵ نفر جان باخته اند.  پیکر این جان باختگان به بیمارستان امام خمینی شهرستان عجب شیرانتقال یافته اند.
طغيان رودخانه ي باراندوز چاي اورميه ودر اثر آن قطع شدن تمام مواسلات ارتباطي بين روستاهاي اطراف رودخانه و قطع ارتباط با خود شهر اورميه شده است .رودخانه مردق چای ملکان هم خروشان شده است.

خبر بدست رسيده از سولدوز(نقده)با ورود سيل به روستاهاي نظير اوخسار وتازه قلعه و عجملو باعث صدمات مالي و جاني فراواني شده است كه از ميزان تلفات و خسارات وارده فعلا آماري در دست نيست.خطر طغیان گادارچای در سولدوز جدی بوده اما ده‌ها نفر با ایستادن در حاشیه رودخانه جان خود را با خطر جدی مواجه ساخته‌اند.
سقوط ٧خودرو از روي پل مابين جاده ي عجب شير به تبريز در عجب شير باعث كشته شدن و مفقود شدن تمام سرنشينان خودرو‌ها شده است طبق فيلم ضبط شده توسط گزارشگر اوغوزتي وي تخمين زده ميشود كه تعداد تلفات به بيش از ٢٠نفر برسد.در مورد بحران سیل در شهرهای آزربایجان سکوت معنادار  و تبعیض آمیز مسئولین رژیم غاصب ایرانی‌ و خفه شدن  و مقامات  به اصطلاح بومی شهرستان‌های آزربایجان  به اصطلاح ملی‌ وصداوسیما ( بخوان ملت فارس) خشم تورکان آزربایجان را بر آورده است. تخمین زده میشود این طغیان ها  علاوه بر بارش‌های پیاپی بیشتر ناشی‌ از بسته شدن راه رود خانه‌ها و دریاچه اورمیه توسط سد‌های زده شده سپاه پاسداران می‌باشد.

اتاق خبری اوغوز تی‌وی این فاجعه تأسف بار را به ملت بزرگ تورک آزربایجان اللخصوص به تمامی‌ بازماندگان جان باختگان ،صدمه دیدگان در این حادثه تسلیت می‌گوید .

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture