/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » بررسی اوضاع یمن در میزگرد مرکز تحقیقات و مطالعات ملک فیصل

بررسی اوضاع یمن در میزگرد مرکز تحقیقات و مطالعات ملک فیصل

اوغوز تی وی:بنابه گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) از ریاض، مرکز تحقیقات و مطالعات ملک فیصل با همکاری کمپین عربی ساماندهی دانشگاه های یمن میزگردی برای مناقشه و گفتگو در مورد اوضاع سیاسی یمن و تاثیر آن بر زمینه های مختلف مانند آموزش، بهداشت و امنیت برگزار کرد.

این میزگرد با سخنان دکتر سعود السرحان، دبیر کل مرکز ملک فیصل آغاز شد، که در آن با بررسی وضعیت سیاسی و امنیتی یمن، به نقش مهم عملیات طوفان اراده و عملیات بازگرداندن امید به رهبری عربستان سعودی در بهبود اوضاع و قدرت گرفتن دولت قانونی یمن اشاره کرد.

دکتر سرحان از پیروزی های ارتش یمن و نیروهای مقاومت مردمی با حمایت ائتلاف عربی در مقابل تروریست های حوثی و مزدوران صالح به ویژه آزادسازی سواحل عربی یمن از جمله شهر مخاء در روزهای اخیر ابراز خرسندی نمود.

وی همچنین به نقش خطرناک و حرکات مغرضانه تروریست های حوثی و مزدوران صالح خصوصا در بحث رسانه ای اشاره کرد، و فریب دادن برخی سازمان های دولتی در این زمینه و ارائه چهره ای نادرست و غیر انسانی از ائتلاف عربی را باعث تاسف دانست.

این میزگرد با ارائه مجموعه ای از پیشنهادات برای بهبود اوضاع یمن از جمله تشکیل همایشی ویژه برای کمک به سیستم آموزشی این کشور به کار خود پایان داد.

گفته می شود که مرکز تحقیقات و مطالعات اسلامی ملک فیصل (KFCRIS) در سال 1983 به عنوان مرکزی مستقل و غیردولتی تاسیس شده است که در راستای اهداف موسسه خیریه ملک فیصل خدمت می کند.

 این مرکز با هدف حمایت و گسترش تحقیقات و مطالعاتی است که به گسترش دانش در موضوعاتی مانند مطالعات اسلامی، سیاست و جامعه شناسی از طریق برگزاری میزگردها ، سخنرانی های متنوع، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ، فعالیت می کند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture