/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » برگزاری تظاهرات استقلال طلبانه در هنگ کنگ
برگزاری تظاهرات استقلال طلبانه در هنگ کنگ آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

برگزاری تظاهرات استقلال طلبانه در هنگ کنگ

اوغوز تی وی:روزنامه  South China Morning Post نوشته است که هزاران نفر از مردم این منطقه اقدام به برگزاری یک تظاهرات بزرگ در حمایت از 3 تن از استقلال طلبان زندانی شرکت کننده در حرکت سیاسی موسوم به انقلاب چتر در سال 2014 کرده اند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات خواستار عزل “کاری لام” رییس اجرایی هنگ کنگ و برکناری “ریسمکی یوئن” وزیر دادگستری این منطقه ویژه و نیز آزادی زندانیان سیاسی، ضمن سردادن شعارهایی چون “ضرورت حمایت از مخالفین” و نیز “نافرمانی مدنی جرم نیست” شدند.

معترضان تی شرت های سیاه پوشیدند و برای یادآوری کردن انقلاب چتر، اقدام به حمل چترها سیاه کردند.

چین در اوت سال 2014 اعلام کرده بود که اهالی هنگ کنگ می توانند رهبران مورد نظر خود را برای انتخابات ماه مارس انتخاب کنند. اما پکن تاکید کرده بود که این افراد از طرف کمیته ای که عهده دار نمایندگی بخش بزرگی از جامعه می باشد تعیین خواهد گردید.

به همین دلیل طرفداران استقلال اقدام به برگزاری تظاهرات کرده و به شیوه انتخاب در این کمیته اعتراض نمودند.

هنگ کنگ در سال 1898 به دنبال امضای یک توافقنامه اجاری میان دوات چین و بریتانیا تا سال 1997 در اختیار حکومت لندن قرار داشت.

براساس بیانیه مشترکی که میان پکن و لندن امضاء شده است نظام اداری این منطقه تا سال 2047 صرفا در دو موضوع سیاست خارجی و دفاعی به حکومت چین وابسته خواهد بود. به این ترتیب چین تحت فرمول “یک کشور با دو نظام” استقلال اداری و ساختاری این منطقه را تا سال 2047 به رسمیت شناخته است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture