/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » برگزاری دادگاه برای عباس لسانی و رقیه علیزاده

برگزاری دادگاه برای عباس لسانی و رقیه علیزاده

اوغوز تی وی:روز چهار شنبه ۱۲ خردادماه، دادگاه عباس لسانی و همسرش، رقیه علیزاده، در شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل برگزار شد.

 
به گزارش اوغوز تی وی، عباس لسانی فعالملی و همسرش رقیه علیزاده روز چهارشنبه ۱۲ خرداد در شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل جهت رسیدگی به اتهام تبلیغ عیله نظام محاکمه شدند.
 
شایان ذکر است که دادگاه این فعال ملی غیرعلنی برگزار گشت که با اعتراض وی رو به رو شد.
 
گفتنی است که عباس لسانی، فعال مدنی که از تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه در اعتراض به عدم آزادی در موعد مقرر دست به اعتصاب غذا زده بود، روز چهارشنبه ۵ خردادماه با تودیع وثیقه ۱۵ میلیون تومانی از زندان عادل آباد آزاد گشت.
 
لازم به ذکر است که عباس لسانی، فعال ملی تورک، روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه، جهت رسیدگی به پرونده جدید، به شعبه ۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب شیراز منتقل شد و از سوی بازپرس پرونده به «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام» متهم شد.
 
عباس لسانی، فعال مدنی که سابقه بازداشت و زندانی شدن‌های متعددی دارد، صبح روز چهارشنبه سی و یکم تیرماه، هنگام مراجعه به محل کار از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد. پس‌ازاین، وی در بیست و یکم آبان ماه ۱۳۹۴، بدون اطلاع قبلی، از زندان اردبیل به زندان شیراز منتقل شد.
 
وی در شعبه اول دادگاه استان اردبیل در خردادماه، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture