/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » برگزاری سالگرد استقلال برای منطقه اشغالی قره‌باغ/ آمریکا: حکومت خودخوانده قاراباغ را به رسمیت نمی‌شناسیم

برگزاری سالگرد استقلال برای منطقه اشغالی قره‌باغ/ آمریکا: حکومت خودخوانده قاراباغ را به رسمیت نمی‌شناسیم

اوغوز تی وی:وزارت امور خارجه جمهوری آزربایجان به تازگی اتباع خارجی را از حضور در همایش ۲۵بیست و پنجمین سالگرد جمهوری قره باغ کوهستانی برحذر داشت.

به گزاش اوغوز تی وی، حکمت حاجی اف سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آزربایجان با اشاره به این که ارمنستان برنامه ریزی کرده است این همایش را در اواخر ماه اوت و اوایل ماه سپتامبر در منطقه قارا باغ کوهستانی جمهوری آزربایجان برگزار کند ، گفت ، اشخاص دعوت شده به این همایش را به احترام قوانین بین المللی و خودداری از سفر غیر قانونی به سرزمینهای اشغال شده جمهوری آذربایجان دعوت می کنیم.

وی افزود : در غیر این صورت آن عده از اتباع خارجی که برای حضور در همایش یاد شده به قارا باغ کوهستانی سفر کنند ، از سوی جمهوری آزربایجان عناصر نامطلوب اعلام خواهند شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آزربایجان همچنین خودداری رجال سیاسی و اجتماعی از برخی کشورها برای حضور در این همایش آتی در قارا باغ کوهستانی را قابل تقدیر خوانده است.

حکمت حاجی اف اقدام ارمنستان برای برگزاری همایش بیست وپنجمین سالگرد جمهوری قارا باغ کوهستانی در این منطقه تجزیه طلب جمهوری آزربایجان و دعوت از مقامات سابق ، رجال اجتماعی و نمایندگان پارلمان برخی کشورها برای حضور در این همایش را خراربکاری و لطمه ای به روند مذاکرات حل مناقشه قارا باغ کوهستانی عنوان کرد.

وی افزود: این اقدام ارمنستان در شرایط حساس فعلی به تنش اوضاع در منطقه دامن می‌زند و هدف تبلیغ یک رژیم جعلی موجود در سرزمین‌های اشغال شده جمهوری آزربایجان را دنبال می‌کند.

جیمیز اورلیک: آمریکا و هیچ کشوری بجز ارمنستان جمهوری خودخوانده قارا باغ را به طور رسمی نمی شناسد

جیمیز اورلیک “نماینده عضو آمریکایی عضو مینسک” درخصوص برگزاری مراسم ۲۵ سالگرد تاسیس جمهوری خودخوانده قارا باغ بیانیه ای صادر کرد.

نماینده عضو آمریکایی عضو مینسک در سخنان خود این طور گفت که موضع ما روشن است. کشور ما آمریکا و هیچ کشوری بجز ارمنستان جمهوری قارا باغ را به طور رسمیت نمی شناسد و ما خواستار حل و فصل این مناقشه بصورت مسالمت میز می باشیم.

این نماینده در مصاحبه خود اینطور توضیح داد که از زمان تاسیس این گروه برای حل مناقشه قاراباغ تمام تلاش‌های خود را انجام داده است و در همین راستا می‌توان به ملاقات‌های صورت گرفته میان دو رییس جمهور در این زمینه عنوان کرد. ما به همراه سایر اعضای گروه مینسک خواهان حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه قاراباغ هستیم و در این زمینه تمام توان خود را بکار می گیریم.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture