/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » برگزاری مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد شهدای خرداد ۸۵ سولدوز+ تصاویر
دهمین سالگرد شهدای آزربایجان سولدوز

برگزاری مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد شهدای خرداد ۸۵ سولدوز+ تصاویر

اوغوز تی وی:دهمین سالروز شهادت شهدای قیام خرداد ۸۵ شهر سولدوز در کنار مزار این عزیزان برگزار شد.

به گزارش اوغوز تی ،  امسال هم  همچون سالهای گذشته از سوی خانواده‌های شهدای خرداد ۸۵ سولدوز و با همراهی فعالین شهرهای مختلف آذربایجان جنوبی مراسم بزرگداشت یاد شهیدان والا مقام توحید آذریون، حسین فتحی پور، همت اسم زاده و عسگر قاسمی با حضور انبوه مردم در مزار آن عزیزان برگزار گردید.

از نکات قابل توجه این مراسم که روز دوشنبه صورت گرفت حضور پرشور مردم و فعالین دیگر شهرها بوده که همه ساله یاد این شهیدان گرانقدر را گرامی می دارند.

این بزرگداشت با قرائت فاتحه از سوی حاضرین برای آمرزش روح شهدای قیام خرداد ۸۵ در سراسر آزربایجان آغاز شده، سپس با سخنرانی خانوداه‌های شهدا و برخی از فعالین حرکت ملی ادامه یافت.

نثار دسته گل و غبار روبی مزار شهدا از دیگر برنامه‌های این مراسم بود .

گفتنی است حضور نیروهای امنیتی همانند سالهای گذشته مشهود بوده و این نیروها با فیلمبرداری از حضار و مراسم قصد ایجاد وحشت در میان شرکت کننده گان را داشتند .

در جریان اعتراضات خرداد ۸۵ در بسیاری از شهرهای آذربایجان جنوبی اعتراضات خیابانی گسترده‌ای صورت گرفته و دهها تن کشته و زخمی گردیدند.

آمار دقیقی از تعداد جان باختگان در دست نیست اما تاکنون اسامی نزدیک به ۲۰ نفر از شهدای قیام ۸۵ وجان باختگان در مراسم بزرگداشت قیام خرداد در سالهای ۸۶ و ۸۷، به دست آمده است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture