/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » بیانیه دانشجویان دانشگاه های اورمیه در خصوص حوادث مناطق اشغالی قاراباغ و رسانه های ایران

بیانیه دانشجویان دانشگاه های اورمیه در خصوص حوادث مناطق اشغالی قاراباغ و رسانه های ایران

اوغوز تی وی:در روزهای گذشته زخم کهنه و عفونت اشغال قاراباغ بار دیگر سرباز کرده و ارتش و ملت آزربایجان بعد سال ها تحمل نقض آتش بس ها و تهدید ها و اسکان تروریست های پ ک ک و حتی اعلام رفراندوم یکجانبه و غیر قانونی از طرف کشور اشغالگر ارمنستان مجبورا دست به مدافعه مشروع زده و ارتش متجاوز ارمنستان و حامیان منطقه ای اش را با خشم و اراده ملت آزربایجان آشنا کردند.
شهادت در فلسفه دین مبین اسلام امری مقدس و برای هر مسلمان شهادت در راه اعتلای اسلام و آزادی سرزمین های اسلامی و آزاد کردن برادر مسلمان واجب و افتخار بزرگی است و شهادت سربازان و افسران ترک آزربایجانی در جبهه های قاراباغ افتخاریست که نصیبشان شده و چه افتخاری بزرگتر و زیباتر این هست که انسان در راه آزادی وطن شهید شود، ما در مقابل همه شهدای آزادی و خانواده های آنان سر تعظیم فرود می آوریم.
اما افتخار دیگر موج وسیع احساسات مردمی در این سوی آراز می باشد، جوانان غیرتمند تورک آزربایجان با حضور در کنار رود آراز که صدای نبرد برای آزادی قاراباغ به راحتی شنیده می شود و یا اعلام آمادگی جوانان برای حمایت از آزادی قاراباغ و حمایت مردمی در رسانه های مجازی سنجشی بسیار عالی از رشد شعور ملی و اهمیت مناطق اشغالی قاراباغ برای ملت تورک آزربایجان می باشد.
اما چیزی که ما دانشجویان دانشگاه های اورمیه را ناراحت و متعجب کرده است سکوت معنی دار و حتی منفی بافی های رسانه دولت جمهوری اسلامی ایران در مورد معرفی منطقه قاراباغ و عملیات های نظامی ارتش آزربایجان هست.
تکلیف رسانه های پان فارسیست و گروه های نژاد پرست در خارج از کشور خصوصا بی بی سی در تقابل با آزربایجان و آزربایجانی روشن می باشد اما سوال ما از مقامات دولتی ایران هست که چگونه رسانه های تحت امرشان همصدا با رسانه های خارج نشین کشور مسلمان و شیعه آزربایجان را هدف خود قرار داده اند؟
سوال ما از نمایندگان تورک مجلس شورای اسلامی هست که چرا در مقابل عملکرد منفی بافه این رسانه ها سکوت کرده و کشور متجاوز ارمنستان را محکوم و از ابزار قانونی خود برای فشار به ارمنستان استفاده نمی کنند؟
برخورد رسانه های خارج نشین که از محافل خاص تغذیه مالی می شوند برای ما قابل درک هست. این رسانه های قلم به مزد و مواجب بگیر جنایات گروه تروریستی پ ی د برادران ترکمن مان در سوریه مبارزه قهرمانانه در مقابل داعش و اقدامات و بمب گذاری های پ ک ک در انکارا – جیزه – سلوپی و نصایبن و یوکسک اوا را همچو دفاع از ملت کورد نمایش دادند و مقابله ضد تروریستی ارتش تورکیه را کشتار کورد های تورکیه تبلیغ کردند و در انتخابات پرشور مجلس شورای اسلامی اورمیه را قلب کوردستان و حاج نادر قاضی پور را جانی جنگی و حجت السلام حسنی مجاهد نستوه را جنایتکار عنوان کردند، حال چه شده که رسانه های تحت کنترل دولت ایران که از مالیات و جیب این ملت تغذیه می کنند علیه این ملت و به نفع اشغالگران و کشور مسلمان آزربایجان و تورکیه قلم فرسایی می کنند؟
ما جمعی از دانشجویان دانشگاه های اورمیه سیاست های مداخله جویانه کرملین در سوریه ، جنوب شرق تورکیه و حمایت بی دریغ از ارتش اشغالگر ارمنستان را به شدت محکوم نموده و از مقامات دولت ایران می خواهیم سیاست دفاع از مسلمین و شیعیان آزربایجان را پیشه کرده و مانع تخریبات رسانه های دولتی شود.
ما دانشجویان دانشگاه های اورمیه از مقام محترم رهبری می خواهیم همانگونه که در قضیه فلسطین و لبنان موضع گیری کردند آزادی سرزمین های اشغالی مسلمانان در قاراباغ را وظیفه شرعی اعلام نمایند و مانع سم پاشی رسانه های دولتی علیه مسلمین آزربایجان شوند زیرا همصدایی رسانه های داخلی با رسانه های معلوالحال خارج قابل قبول ملت تورک آزربایجان نیست.
ما دانشجویان دانشگاه های اورمیه شهادت در راه دین و وطن را افتخار خود می دانیم و شهادت در راه آزادی سرزمین های اشغالی مسلمین آزربایجان و مبارزه با تروریسم جنایتکار را سرافرازی اسلام و ملت تورک آزربایجان سربلندی جهان اسلام می دانیم.
ما با حمایت از ارتش جمهوری آزربایجان پیروزی این نیروها و آزادی قاراباغ را پیروزی جهان اسلام می دانیم.
جمعی از دانشجویان دانشگاه های اورمیه
پانزدهم آبان نودوپنج

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture