/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » بی بی سی این باربه بهانه کردها ,خاک آزربایجان جنوبی را مورد تاخت و تاز قرار داد

بی بی سی این باربه بهانه کردها ,خاک آزربایجان جنوبی را مورد تاخت و تاز قرار داد

اوغوز تی وی: تلویزیون بی بی سی از بدو تاسیس همیشه با سیاست تورک ستیزی  مشغول است . “بی بی سی” بیشتر مایل هست تا با آلت قرار دادن کرد ها ,  خاک تاریخی آزربایجان جنوبی و کلا تورک های  خاورمیانه را نادیده بگیرد . بی بی سی دیروز  به بهانه استقلال اقلیمک کردستان عراق خبری در خروجی سایت خود قرار داد و به همراهآن فیلمی انتشار داد  در این فیلم کوتاه و به اصطلاح مستند بی بی سی تقریبا خاک تمامی تورکمانهای عراق و قسمت های وسیعی از خاک آزربایجان را در این  مستند کوتاه  جزء  خاک کردستان دانست .

نقشه سرزمينهاي به اصطلاح كردنشين از ديدگاه بي بي سي فارسي در يك خبردر دو دقیقه .
لطفا در اين خبر به نقشه مناطق به اصطلاح كردنشين که بیشتر اراضی‌ تورکان میباشند توجه كنيد!!!!

در اين خبر ٩٠٪ خاك استان آزربايجان غربي از آزربایجان جنوبی و كل امتداد مرزي اين استان با كشور تركيه ، همچنين قسمتهاي از خاك استان همدان از آزربایجان جنوبی ، زنجان از آزربایجان جنوبی و آزربايجان شرقي از آزربایجان جنوبی  , “كردستان ” معرفي شده است. اين در حالي است كه بيش از ٩٨٪ اهالي اين قسمت از آزربايجان غربي و تمامي مناطق آزربايجان شرقي ، زنجان و همدان تورک ، تورک نشين و آزربايجاني هـستند! همچنین اراضی‌ تورکمن‌های عراق و تورکمن‌های سوریه و شهر‌های آزربایجانی تورکیه همچون ایغدیر و کارس نیز مورد تهاجم تبلیغات دروغین این شبکه قرار گرفته است .قابل ذکر است سیاست آنتی تورک بی‌ بی‌ سی‌ سالهاست که بر علیه تورکان  رو به افزایش است .ملت آزربایجان ساله هست این تلویزین را بایکوت کرده و آنرا یک منبع تفرقه افکنی و سیاست‌های پان فارسیستی شوینیستی میدانند.

bbcı
آیا چنین رسانه ای بهتر نیست بجای استفاده از نام بی بی سی فارسی به بی بی سی کردی  یا بی بی سی آنتی تورک تغییر نام دهد ؟قضاوت به وجدان عمومی سپرده میشود.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture