/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تاراج مس سونگون قاراداغ این بار بدست چینی ها
تاراج مس سومگون قاراداغ
تاراج مس سومگون قاراداغ

تاراج مس سونگون قاراداغ این بار بدست چینی ها

اوغوز تی وی:  منطقه قارا داغ آزربایجان جنوبی از معدود مناطقی است که بیشترین پتانسیل اقتصادی را در خود  جای داده است ثروت‌های خدا دادی و طبیعت بی‌نظیر آن کافی است تا اینواقعیت را به اثبات برساند   قارا داغ به مرکزیت اهر ( نام اصلی اهر اوزان میباشد) طی چند سال اخیر  با گرداب هاب عظیمی رو به رو است هنوز زخم زلزله قاراداغی‌ها از تنشان  زدوده نشده بود  که، اهالی منطقه  گربانگیر دسیسه جدید دولت اشغالگر فارس شدند.  بر اساس گزارشات رسیده به اوغوز تی وی،  قاچاقچیان سپاهی واکسن‌های قاچاق دامی را از کردستان عراق وارد منطقه قاراداغ کرده  دامهای اهالی را تلف کرده اند . دولت برای به اجرا گذاردن این نقشه شوم خود  در جواب اهالی اظهار داشته به علت تحریم ،ایران  قادر به تامین واکسن‌ها نیست   این نقشه مهندسی شدهآنها صرفا در جهت کوچ دادن عشایر قاراداغ و اسکان آنها در شهر‌ها میباشد چرا که با این کار آنها در صد د فرهنگ زدایی منطقه هستند عشایر قاراداغ با اینکه در کشور موسوم به ایران زندگی می کنند ولی با این حال هیچ وجه اشتراکی با حکومت مرکزی نداشته و هنوز هم عادت‌ها و سنت‌های خاص خودشان را حفظ کرده اند

 فرماندار اهر  روز پنجشنبه در جمع خبر نگاران اظهار داشته چینی‌ها قصد دارند در مس سونگون قاراداغ سرمایه گزاری کنند این در حالی است که طبق گفته این فرماندار دست نشانده:

در شهر اهر نزدیک به ۵ هزار نفر جوان جویای شغل داریم، اگر تصمیم باشد تا برای جوانان شغل ایجاد کنیم در اولین وهله بایستی نسبت به راه‌اندازی واحدهای صنعتی تعطیل اقدام شود که برای جذب منابع مالی نیازمند جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی است.

فرماندار اهر از سرمایه‌گذاری چینی‌ها در بخش معادن شهرستان اهر خبر داد، افزود: سرمایه‌گذاران چینی علاقه‌مند هستند تا در بخش معادن اهر سرمایه‌گذاری کنند و در همین رابطه طی هفته‌های گذشته که هیئت سرمایه‌گذاری چینی در اهر حضور یافته بود مذاکرات اولیه انجام‌شده و نزدیک به ۱۵۰ هزار تن مس و طلا از معادن این شهرستان استخراج کنند.

لیستی از معادن آزربایجان جنوبی

با توجه به اينكه زير ساخت اقتصادي حكومت تهران بر پايه هاي نفت اعراب خوزستان، معادن و منابع زير زميني و رو زميني آزربايجان، استوار است.

ملت آزربايجان مشتاق است بداند كه چرا با وجود معادن و منابع غني انرژي و سرمايه در آزربايجان( كه ذيلا به تعداد محدودی ازآنها اشاره مي شود) بايد از شدت سوز سرما بسوزد و دم بر نياورد؟!

تعدادی از منابع اقتصادی آزربايجان كه توسط رژيم آپارتايد تهران تاراج و به فارسستان منتقل می شود .

جايگاه و اهميت معدن

كائولن زنوز مرند

تنها معدن كائولن در ايران

سرب و روی انگوران زنجان

بزرگترين معدن سرب و روی خاورميانه

دياتوميت مراغه

تنها معدن دياتوميت كشور

روی زنجان

اولين واحد توليد روی در كشور

طلای زرشوران تيكان تپه

بزرگترين معدن طلای كشور و خاورميانه

معادن بور زنجان

تنهاترين معدن بور در ايران

طلای آغ دره

دومين معدن طلا در كشور

معادن نفلين سينيت کليبر، نفلين سينيت بوز قوش و رزگاه

بزرگترين معادن فلز آلومينيوم ايران
 
مس سونگون اهر

بزرگترين معدن مس پورفيری ايران

آرتميای درياچه اروميه

بزرگترين ذخيره گاه آرتميا در جهان

املاح درياچه اروميه

تنها واحد توليد برم در كشور

ميدان‌های عظيم نفتی موغان

ميليارد‌ها بشكه نفت خام

در آمد سالانه معدن سرب و روي زنجان ۴۰ ميليارد تومان، مس سونگون ۱۸۰۰ ميليارد تومان، مس مزرعه اهر ۱۳۵۰ ميليارد تومان، نفلين سينيت آذر شهر ۴۱۰ ميليارد تومان، معدن طلاي آق دره ۵۵ ميليارد تومان، سرب و روي انگوران زنجان ۱۷۴۰ ميليارد تومان و . . . 

اما آذربايجان با وجود دارا بودن منابع كلان اقتصادي، همچنان در باتلاق فقر و بد بختي و فلاكت دست و پا مي زند و جوانهایش با سیستمی که رضاپالان به کار میگرفت مجبور به کوچ به تهران برای کار هستند و آنجا برنامه فاشیستی برای آسیمیلاسیون او و فرزندانش از قبل تدارک دیده شده است .

هنوز خیلی از روستاهای آزربایجان راه آسفالت که هیچ حتی گاز هم ندارند …

آيا نمي شود از در آمد بيش از ۶۶۰ معدن فعال آذربايجان،كه عايدات آن براي آبادي كوير هاي يزد و اصفهان و كرمان و . . . هزينه مي شود، لا اقل سهم نا چيزي نيز در جهت فقر زدايي صاحبان اصلي اين منابع اختصاص داد؟!

پولش که هیچ کار در این معادن هم نصیب من نمیشود و کارخانه‌های تصویه سازیشان در کرمان ،اصفهان، و…
البته چرا خرج آزربایجان میشود خرج آسیمیلاسیون فرزندانمان و خرج تحمیل هرچه بیشتر زبان فارسی….

پول در آمد یک ماه معدن سونگون و مزرعه شهرستان اهر بودجه کل آزربایجان را تشکیل میدهد و پول ۱۱ماهش هم که…..الله و اعلم شما حساب کنید این فقط در امد یک ماه یک معدن آزربایجان هست که کل آزربایجان را میچرخاند . 

اگر به شهر اهر و ورزقان که این معادن حق طبیعی این مردم هست و قدمت تاریخی بیش از ۷هزار ساله دارد نگاه کنید 

در این شهر همه جوان‌ها بیکارند و هیچ اقدامی برای اشتغال جوانان نگردیده و ابادانی چندانی خوده شهر ندارد در حالی که اگر معادن‌ها بومی سازی شود و پول هر معدنی خرج استان و شهر خود میشد 

این شهر‌ها با این قدمت شاید دو برابر تهران پیشرفت میکرد. 

این آبادانی و بزرگی نه چندان اهر هم با روال عادی خود پدید آمده و بودجه شهر داری اهر رقمی خنده آور ۹ ملیارد در سال میباشد که پول ضایعات یک هفته معادنش هست

و خداوند کسی را دربند کسی نیافرید او انسان را آزاد آفرید..

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture