/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تالان و غارت «قوم تپه» آزربایجان جنوبی
تالان و غارت «قوم تپه» آزربایجان جنوبی

تالان و غارت «قوم تپه» آزربایجان جنوبی

اوغوز تی‌وی: هفت استان آزربایجان جنوبی از غنی‌ترین مناطق جهان هستند ‏. به جرات میتوان گفت آزربایجان یکی از ده کشور ثروتی در معادن است. طبق آمارهای خود رژیم درآمدهای حاصل از چپاول معادن در استان آذربایجان شرقی با نفت احواز برابری میکند .چهره پلید و وحشتناک استعمارخارجی‌ ملت بیگانه فارس در سرزمین‌های ملل دیگر برای آذربایجانیها آشناست.

تاراج گنجینه فرهنگی و تاریخی آزربایجان جنوبی همچنان ادامه دارد. منطقه کویری «قوم تپه» به دلیل غارت شن‌‌‌ و ماسه‌هایش در آستانه نابودی کامل است.   در طی یک دهه گذشته، دست کم هفت تپه از این گنجینه تاریخی آزربایجان جنوبی توسط استعمارگران ایرانی به تاراج رفته است. این کویر کوچک حدود ۶ کیلومتر مربع مساحت دارد.
بر اساس گزارش‌های رسمی، در نتیجه برداشت‌های صورت گرفته هم ‌اکنون کمتر از ۱۰ درصد از کل قوم تپه باقی مانده است.   سازمان محیط زیست هرگونه تخریب و سرقت از این گنجینه تاریخی را آزاد گذاشته است. هم اکنون هیچ اقدامی مبنی بر کنترل و حفظ این اثر مهم صورت نمیگیرد.   در حال حاضر، استخراج کنندگان بدون مجوز و با چراغ سبز دولت استعمارگران ایرانی مشغول فعالیت هستند. آنها همچنین سکوت سازمان محیط‌ زیست را پشتوانه خود قرار داده‌اند.  

گزارش‌های مردمی حکایت از سرقت منابع شن و ماسه قوم تپه توسط سود جویان دارد. تصاویر زیر مربوط به قوم تپه آزربایجان جنوبی در تاریخ چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ است.  

قوم تپه منطقه‌ای متفاوت و کویری در آذربایجان جنوبی است. این منطقه در حدفاصل تبریز – صوفیان قرار دارد. این تپه‌ها از منظر گردشگری، آموزشی و آشنایی مردم با محیط‌های صحرایی و کویری دارای اهمیت فراوانی است.آذربایجان جنوبی سرزمینی اشغال شده و مستعمره‌ای بیش نیست.از کودتای ۱۲۹۹ و ایجاد کشور باسمه‌ای ایران بجای ممالک محروسه قاجار تا بدین روز مردم آذربایجان نسل به نسل مورد بهره کشی ملت حاکم فارس قرار گرفته اند. استعمارگران ایرانی منابع عظیم معدنی، طبیعی و مواد خام آزربایجان جنوبی را تاکنون بدون پرداخت ریالی به تاراج برده اند. این سیاست پس از روی کار آمدن حکومت پهلوی، در دستور کار قرار گرفت و با آمدن جمهوری اسلامی ادامه یافته است.
اشغالگران فاشیست، آذربایجان را بخش جدایی ناپذیر ایران میخوانند و خود را ارباب و صاحب تام الاختیار آزربایجان جنوبی معرفی میکنند. از اینرو غارت منابع، چپاول دار و ندار آذربایجان، کسب سود اضافی و استثمار بیشتر مردم به عیان و آشکاری صورت میگیرد. سرازیر شدن دارائیها و ثروتهای آذربایجان به مناطق فارس باعث رشد و توسعه اقتصادی مناطق فارس و برعکس باعث ضعف، عقب ماندگی و نابودی اقتصاد آذربایجان شده است.

اگر امروز در نقطه‌ای از آزربایجان جنوبی در پروژه‌ای سرمایه گذاری شود بی‌شک آن سرمایه گذاری نه بخاطر منافع ملت تورک بلکه برای غارت و چپاول ثروتهای زمینی و زیر زمینی آذربایجان، انتقال مواد معادن به مناطق فارس و تامین منافع ملی ملت فارس بوده است.

اقتصاد آزربایجان جنوبی و تمامی صنایع دستی و صنایع ماشینی آذربایجان، محصولات فراوان و متنوع کشاورزی آذربایجان، صنایع تولید مواد خام معادن و تولیدات دامی آذربایجان همگی در خدمت و نیاز اقتصاد مرکز و منافع ملت فارس می باشند.با اینکه ۹۵% معدن‌های ایران در آزربایجان است معادن آذربایجان استخراج و به صورت خام راهی مرکز می‌شود. به بیان دیگر اقتصاد آزربایجان جنوبی از طریق دولت مرکزی فارس کنترل می شود و سیاستهای اقتصادی نه بر اساس نیازهای آذربایجان بلکه بر پایه نیازهای دولت حاکم طرح ریزی میشوند.
استعمارگران ایرانی همه سرمایه ها  بویژه سرمایه‌های مالی، نفتی، صنایع نظامی، صنایع تولیدی، پتروشیمی، بانکی، تجارت داخلی، تجارت داخلی را در انحصار خود درآورده اند اما برای فریب مردم  همه این واقعیات را تحریف کرده و ادعا میکنند که تورکهای آذربایجان اقتصاد ایران را در دست دارند.
اشغالگران با استثمار نیروی کار ارزان و فراوان کارگران آزربایجان جنوبی سودهای افسانه‌ای بدست آوره اند.در این رتبه‌بندی، شرکت‌ها علاوه ‌بر شاخص «میزان فروش» براساس ۳۲ شاخص دیگر مقایسه می‌شوند. لیست این ۵۰۰ شرکت برتر، به شرح ذیل است

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture