/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تا حل شدن مساله موصل قصد خروج از بعشیقه عراق را نداریم

تا حل شدن مساله موصل قصد خروج از بعشیقه عراق را نداریم

اوغوز تی وی:رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت: تا زمان حل شدن مساله موصل قصد خروج از بعشیقه عراق را نداریم.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیروز در مراسم آغاز سال تحصیلی 2017 – 2016 دانشگاه رجب طیب اردوغان در شهر ریزه شرکت کرد.

اردوغان با پرسیدن این سوال که آیا می توان مردم موصل را به حال خود رها کرد؟ گفت: ترکیه در تاریخ موصل جای دارد. اکنون در پی این هستند که موصل را از اهالی آن بگیرند و به گروه دیگری بدهند. اما ما به این امر “نه” گفتیم و باید در موصل اهالی آن زندگی کنند.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه در موصل عرب ها٬ ترکمن ها و کردها زندگی می کنند، تصریح کرد: “اکنون نیروهای ائتلاف در آنجا با داعش مبارزه می کنند و می گویند که ترکیه  به شرط کسب اجازه از حکومت مرکزی عراق می تواند در این مبارزه حضور یابد که این امری غیر قابل قبول می باشد.

اردوغان افزود: حکومت مرکزی از ما خواست تا اردوگاه نظامی در بعشیقه را تاسیس کنیم. به دنبال این درخواست، ما نیز این اردوگاه را تاسیس کردیم و اینک در آنجا حضور داریم. اکنون می گویند که ضروری است تا ترکیه از بعشیقه خارج شود. اما ما قصد نداریم از بعشیقه خارج شویم و تا زمان حل شدن مساله موصل در آنجا حضور خواهیم داشت. در تلعفر نیز به همین صورت. این شهر نزدیک به 400 هزار نفر جمعیت دارد. اکثریت آنها ترکمن هستند، نیمی از آنها شیعه و نیمی دیگر سنی. در آن شهر نیز تا هنگامی که صلح و‌ آرامش برقرار نشده، حضور خواهیم داشت. این را همه بدانند. ما از طریق دیپلماتیک در تلاش حل مسایل هستیم و به این تلاش خود نیز ادامه خواهیم داد“.

منبع  ت ر ت فارسی

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture