/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تبعیض حکومت فارس جان ۱۲ تورک آزربایجان جنوبی را در خوی گرفت

تبعیض حکومت فارس جان ۱۲ تورک آزربایجان جنوبی را در خوی گرفت

اوغوز تی وی:رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آزربایجان غربی از فوت ۱۲ مجروح حادثه انفجار کپسول گاز در روستای شوریک خوی خبر داد.

به گفته وی، تعداد افراد فوتی تا کنون ۱۲ نفر بوده که از این تعداد ۵ نفر در تهران، ۳ نفر در تبریز و ۳ نفر در اورمیه و ۱ نفر در اصفهان بوده است.

این آمار در حالی امروز(سه شنبه) به دوزه تن افزایش یافته است که تعداد جان باختگان در روز گذشته هفت تن اعلام شده بود.

روز گذشته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آزربایجان‌غربی با بیان اینکه تعداد فوت شدگان حادثه به هفت تن رسیده، تصریح کرده بود که احتمال افزایش فوتی‌ها به علت بالا بودن میزان سوختگی وجود دارد.

در حالی که تمامی منتقل شدگان به تهران جان خود را از دست داده‌اند، مدیر پرستاری بیمارستان سوانح سوختگی “مطهری” عنوان کرد:”تمام امکانات برای حفظ جان این افراد را به کار گرفتیم و از لحاظ دارویی و تجهیزات هیچ کمبودی نداشتیم”.

نمازی در خصوص علت فوت هر ۵ نفر انتقال یافته به تهران بیان کرد:”از روز اول این افراد با آسیب‌های استنشاقی شدید وارد بیمارستان مطهری شدند و وضعیت بسیار وخیمی‌ داشتند به جرأت می‌توان گفت نجات جان این گونه افراد در هیچ کجای دنیا کار آسانی نیست”.

چهارشنبه هفته گذشته بر اثر انفجار کپسول گاز در روستای شوریک خوی چهار تن از ساکنان منزل مسکونی مصدوم شدند و زمانی که اهالی روستا برای کمک به مصدومان در محل حادثه جمع شده بودند انفجار کپسول گاز دوم ۲۰ تن دیگر را مصدوم و روانه بیمارستان ساخت.

اکثریت ۲۴مصدوم حادثه ئ چهارشنبه گذشته در روستای شوریک خوی پس از اعزام به تبریز واورمیه ، نهایتاً غریبانه در بیمارستانهای تهران واصفهان جان باختند و درروزهای اخیر مکرراً پیکرهای بیجانشان است که به موطن برمیگردندوبه خاک سپرده میشوندو………
شهرستان خویدومین شهربزرگ وامّا تاریخیترین شهر آزربایجان غربی است .
درهیچ کدام ازدوبیمارستان بسیارقدیمی وفرسوده ئ خوی ، بخش سوانح سوختگی وجودندارد. شاید که دراورمیه وتبریز هم امکانات درخوری احیاناً موجود نبوده ،که مصدومان بدحال را مکرر تغییر مکان داده وبه تهران واصفهان منتقل نموده اندواین هم از سرانجام کارتبعیض  حکومت فارس که بهای جان ۱۲تورک آزربایجانی تمام شد 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture