/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تجمع شهروندان سولدوزدر اعتراض به نتایج انتخابات + فیلم-بروز شده است

تجمع شهروندان سولدوزدر اعتراض به نتایج انتخابات + فیلم-بروز شده است

اوغوز تی وی:ظهر امروز صدها نفر از بومیان سولدوزی در اعتراض به نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهر سولدوز تجمع کردند.

به گزارش اوغوز تی وی، شنبه ۸اسفند۹۴ صدها نفر از شهروندان در شهرسولدوز( نقده) در اعتراض به نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

کاربران در فضای مجازی، دلیل این تجمع را «تقلب در روند رای گیری سولدوز( نقده) و  اوشنوو(اشنویه) » و «۲۰ هزار رای غیر بومی » عنوان کرده اند.

براساس اعلام فرمانداری اشنویه عبدالکریم حسین‌زاده با کسب ۶۲ هزار رای به مجلس شورای اسلامی راه یافته است.

اسعد خضری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم میزان مشارکت در اوشنوو(اشنویه) را بیش از ۸۰ درصد اعلام کرده است در همین حال منابع غیر رسمی این میزان را «۱۴ درصد» عنوان کرده و می گویند « تعداد زیادی در روز انتخابات از شهرهای اطراف به شهر اوشنوو(اشنویه) آمده و رای داده اند.»

به گفته این مسئول، عبدالکریم حسین‌زاده در شهرستان اوشنوو(اشنویه) ۳۸ هزار و ۱۷۴ رای و در نقده ۲۵ هزار رای کسب کرده است.

خبر نگار اغوز تی‌وی خبر میدهد که  مسئله تقلب تنها ۲۰ هزار برگه‌ اضافی تر از ظرفیت جمعیت نیست,  تقلب بزرگتر و خیانت فاحش تر,  رای های داده شده به کاندید کرد,اکثریت از طرف اقلیت اکراد عراقی, ساکن سولدوز واوشنوو(اشنویه)نیستند دیروز هنگام انتخابات نمایشی رژیم ,اکراد مهاجر بیشتر با وسایل نقلیه و مینی‌بوس‌هایی‌ که دارای شماره پلاک‌های مربوط به شهرستان‌های سنندج ،دهات سنندج و شهرها استان آزربایجان غربی (بانه -خانا پیرانشهر -اوشنوو اشنویه – ساری داش سردشت ) داشتند وارد سولدوز, این شهر مهم استراتژیکی آزربایجان شدند و رژیم ایران با هماهنگی قبلی‌ بدون توجه به وضعیت اسکان آنها رای آنها‌را “قبولی و شمارشی” حساب کرد.
 شنیده‌ها حکایت از تقلب گسترده در انتخابات از سوی حامیان گروه‌های تروریستی “پ.ک.ک “و” پژاک” و همراهان آنان در دستگاه‌های مدیریتی ایرانی‌ دارد .

 لازم به ذکر است صبح امروز هواداران عبدالکریم حسین زاده بدون اینکه مراجع رسمی تا این لحظه پیروزی او را در انتخابات تأیید کنند با برگزاری جشن و پایکوبی در میدان معلم سولدوز باعث جریحه دار شدن افکار عمومی در ایام فاطمیه شدند. برگزاری جشن و پایکوبی اکراد مهاجربرای پیروزی در انتخابات در حالیست که نماینده خامنه ای در استان آزربایجان غربی خطاب به کاندیداهایی که قرار است از طرف مردم به عنوان نماینده انتخاب شوند، متذکر شده بود: “مردم به هیچ عنوان حق راه انداختن کارناوال، برگزاری جشن و پایکوبی راندارند، و اگر کاندیداهای انتخاب شده دست به چنین رفتارهایی دست بزنند باید در تدین آنها شک کرد.”اکراد در آزربایجان پرچم ” کوردستان جعلی “را در میدان انقلاب بالا بردند ولی‌ اکراد بعد از چند دقیقه با دیدن  تجمع ملت تورک  پرچم را جمع کرده از محل متواری شدند.

خاطر نشان کنیم رژیم‌های ایرانی‌ درهردو دولت پهلوی و جمهوری اسلامی  سالیان سال است که می‌خواهند غرب آزربایجان را با اکراد مهاجر پر کرده و دیواری بنام “کردستان”جعلی بین آزربایجان و تورکیه بکشند, اکراد تروریست و رژیم ایران سالهاست بطور هماهنگ وبا سیاست همسو در غرب آذربایجان فعالیت می‌کنند . تغییر ترکیب جمعیتی مناطق غرب آزربایجان و کوردنشین نشان دادن آزربایجان از سیاست‌های کثیف رژیم ایران  و اکراد تروریست می‌باشد که امروزنمونه بارز دیگر این تورک ستیزی و آزربایجان ستیزی را دیدیم.

 اکراد مهاجر بار‌ها ثابت کرده اند , از طرف سازمانهای تروریستی کورد  و حکومت ایران حمایت وسازماندهی شده و برای ایجاد موانع سر راه حرکت آزادی طلب آزربایجان,به طور رسمی‌ از رژیم ایران خط میگیرند . و در مقابل صاحب اراضی‌ برای وطن کردن می‌شوند.قابِل ذکراست رژیم ایران سالها  زحمت‌ها و هزینه‌های هنگفت رژیم برای مهاجرت اکراد به غرب آزربایجان صرف کرده و طبق آمار‌های خود رژیم جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۳ جمعیت اکراد در کلّ آزربایجان غربی بین ۷%- تا ۹% ذکر شده است .

 اکردی که از ورودشان به آزربایجان  یک قرن هم نمیگزرد و بیشتر خانواده‌های این مهاجرین شناسنامه عراقی‌ دارند و کسانی‌ هستند که دیروز  وقتی‌ از اطراف عراق به سولدوز و اشنویه مهاجرت میکردند عکسهایی پناهندگی و  مهاجرتشان را با افتخار بعنوان” تاریخ پر افتخار کورد تکثیر ” میکردند, اینک مدعی هستند که سولدوز خاک کردستان است نه آزربایجان . آزربایجانی که ده‌ها امپراتوری‌ها و صدها  دولت بنا نهاده و هزاران سال  امپراتوری‌هااداره کرده است و برای تمدن بشری و بشریت صلح رفاه آورده است.

video_2016-02-26_12-37-52تجمع مردم سولدوز مقابل فرمانداری

 

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture