/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تجمع مردم آزربایجان جنوبی در ساحل رود آراز درحمایت از دولت آزربایجان شمالی

تجمع مردم آزربایجان جنوبی در ساحل رود آراز درحمایت از دولت آزربایجان شمالی

اوغوز  تی وی: در درگیری بین نیروهای دولت آزربایجان شمالی و ارمنستان غاصب بیش از صد نفر از نظامیان ارمنی کشته و زخمی شده اند . با توجه به نزدیکی این منطقه به آزربایجان جنوبی،  جمع زیادی  ازاهالی آزربایجان جنوبی در دشت مغان در کنار  ساحل رود آراز جمع شده و جنگ را رصد می کنند .اهالی آزربایجان جنوبی با شور و شوق خاصی بی صبرانه منتظر نتیجه   هستند  و آماده اشتراک در این جنگ مقدس میباشند.

گفتنی است اهالی آزربایجان جنوبی و شمالی با اینکه در نتیجه سیاست های زمان به دست دولت های متخاصم به دو قسمت تقسیم شده اند ولی در باطن بمانند یک روح در دو جان هستند با شروع درگیری خبر به سرعت در آزربایجان جنوبی انتشار یافته و  مردم آزربایجان جنوبی لحظه به لحضه اخبار جبهه را دنبال می کنند تا در صورت نیاز خود را به آن طرف ساحل آراز برسانند.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

در این میان تورکان آزربایجان در آزربایجان جنوبی  در صفحات تلگرام و فیسبوک  آمادگی خود را  جنگ در قاراباغ اعلان کرده و بیش از هزاران گروه و صفحه در  شبکه های اجتماعی   تورکان آزربایجان جنوبی  با هیجان اخبار را دنبال می‌کنند.
بعضی‌ از هموطنان در آزربایجان جنوبی  از دولت آزربایجان شمالی خواسته اند سربازان و فدائیان  از آزربایجان جنوبی را  قبول کند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture