/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تخریبات شبانه روزی رژیم فارس علیه تورکیه و آزربایجان شمالی نتیجه عکس دادافزایش ۲۰% توریست به تورکیه,افزایش۶۶ % گردشگر به آزربایجان شمالی -تصاویر
Urmiye sero

تخریبات شبانه روزی رژیم فارس علیه تورکیه و آزربایجان شمالی نتیجه عکس دادافزایش ۲۰% توریست به تورکیه,افزایش۶۶ % گردشگر به آزربایجان شمالی -تصاویر

اوغوز تی‌وی: اتحادیه هتلداران تورکیه اعلام کرد: سال گذشته یک میلیون و ۶۶۵ هزار گردشگر از جغرافیای موسوم به ایران  به تورکیه سفر کردند که این رقم امسال با افزایش ۲۰ درصدی به ۲ میلیون نفر خواهد رسید.

 ازدحام در شهرهای مرزی آزربایجان جنوبی مرز «رازی خوی»، مرز «سروی اورمیه» و مرز «گوربولاق بازرگان» از روزهای گذشته آغاز شده و صدها هزار نفر بدون توجه به تبلیغات ضدتورکی رژیم غاصب و آنتی تورک فارس ,رهسپار مراکز مجهز توریستی تفریحی تورکیه شده اند.

گردشگران از جغرافیا موسوم به ایران که بیشتر آنها‌را تورکان اسیر در ایران تشکیل میدهند برای سپری کردن تعطیلات عید اوغوز(نوروزی) خود از دروازه مرزی «گوربولاق» استان آغری واردتورکیه شدند، با شاخه‌های گل مورد استقبال هیات تورکیه قرار گرفتند.

 

به گزارش خبرگزاری تی آر تی تورکیه، گروهی ازگردشگران از جغرافیای موسوم به ایران  که برای سپری کردن تعطیلات عید اوغوز(نوروزی)خود از دروازه مرزی «گوربولاق» واقع در شهرستان دوغوبایزید استان آغری وارد تورکیه شدند، با شاخه‌های گل مورد استقبال هیاتی متشکل از «عثمان بؤلوک باش دارا»، مدیر امور تجاری و گمرکی منطقه گوربولاغ و سرگرد «مصطفی اؤزدمیر»، فرمانده ژندارمری شهرستان دوغوبایزید تورکیه قرار گرفتند.

 

همچنین بخش اعظم دیگر  توریست‌ها از جغرافیایی ایران بر خلاف تبلیغات رژیم در جهت سفر‌های ارزان به ارمنستان, به آزربایجان شمالی سرازیر شدند.فرماندار بیله‌‌سوار از افزایش مرکز صدور گذرنامه در گمرک بیله‌سوار خبر داد و گفت: برای اینکه خدمات‌دهی خود را به مسافران در گمرک بیله‌سوار افزایش دهیم امروز سه مرکز صدور گذرنامه در گمرک بیله‌سوار را فعال کردیم.

 

حلیم از ازدحام مسافران در مرز بیله‌سوار اردبیل با آزربایجان شمالی واز برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به مسافران آزربایجان شمالی که قصد ورود به آزربایجان جنوبی و شهرستان مرزی بیله‌سوار را دارند خبر داد  .

 اما در میان کشورهای قفقاز آزربایجان شمالی بیشترین گردشگر را به خود جذب کرده است. در طی سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزارگردشگر وارد آزربایجان شمالی شدند. که بیش از ۱۱ درصد آنها از جغرافیای موسوم به ایران  بودند و شمار گردشگران از جغرافیای موسوم به ایران  طی سال گذشته در باکو نسبت به سال قبل بیش از ۶۶ درصد افزایش داشته است.

تخریبات شبانه روزی رژیم فارس علیه تورکیه نتیجه عکس دادعلیرغم تبلیغات منفی حکومت و دولت رژیم اشغالگر ایرانی‌ برای ممانعت از سفر شهروندانش به ترکیه، مرزهای زمینی ورودی ایران به تورکیه که همه را شهرها و مرز‌های آزربایجان جنوبی تشکیل میدهد با ازدحام شدید جمعیت روبرو شده است.

 

در روزهای منتهی به پایان سال و فرا رسیدن تعطیلات عید اوغوز(نوروز),رسانه‌های حکومتی ایران، نمایندگان مجلس رژیم اشغالگر ایرانی‌ و برخی از مسوولان عالیرتبه حکومت ایران، جنگ روانی بزرگی را برعلیه ترکیه براه انداختند تا مانع از مسافرت شهروندان ایران اللخصوص تورکان آزربایجان جنوبی و قشقائی که ۸۰% این توریست‌ها را تشکیل میدهند  به ترکیه شوند، اما گزارشات و تصاویر منتشر شده از مبادی ورودی ایران به ترکیه و آذربایجان شمالی، نشانگر خیل عظیم جمعیتی می باشد که علیرغم تبلیغات حکومت اشغالگر ایران به نفع کشور متجاوز ارمنستان، ترجیح دادند تعطیلات عید اوغوز(نوروز),را درنیمه دیگر وطن خود و در کنارهم وطنهایاصلی‌ خود ,در توکیه و آزربایجان شمالی  سپری کنند.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture