/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تراختور چی‌‌ها در اعتصاب

تراختور چی‌‌ها در اعتصاب

اوغوزتی‌وی : بازیکنان تیم فوتبال«تراختور آزربایجان»(تراکتورسازی) به علت مشکلات مالی  و هرج مرج  در باشگاه و اعتراض به بی‌ لیاقتی و لاقیدی مسئولان اعتصاب کردند.

 

«تراختور آزربایجان» از نایب قهرمان شدن لیگ برتر جام(خلیج عربی‌)در کشور موسوم به ایران نیز باز ماند و به سوم شدن در لیگ بسنده کرد. پس از بازی روز پنجشنبه بازیکنان تیم «تراختور آزربایجان» برای نخستین بار بصورت متحد علیه این سومدیریت و مشکل آفرینی مسئولان باشگاه و لاقیدی مسئولان تراختور دست به اعتصاب زدند.

ایسنانوشت: « اعتصاب تراکتورسازان در حالی است که آن‌ها به پرداخت نشدن مطالباتشان از سوی باشگاه اعتراض دارند و باید در هفته‌های آتی در یکی از مهم‌ترین دیدارهای فصل‌شان در فینال جام حذفی، باید به مصاف شاگردان علی دایی در نفت تهران بروند.»مصطفی آجورلو، مدیرعامل سپاهی باشگاه تراکتورسازی، روز چهارشنبه هفته گذشته با اعلام اینکه «باشگاه تراکتورسازی در حال حاضر ۲۰۰ میلیارد ریال بدهی دارد»، گفت:«ما برای جبران این بدهی‌ها از بیمه رازی، بیمه ایران و بانک کوثر بهره می ‌بریم.»

 

گرچه کارخانه‌ی تراکتورسازان فقط اسم کارخانه‌ ‌ای را دارد وسالیان سال است از نظر اقتصادی به مانند نبود هیچ کارخانه صنعتی‌ و صنایع مادر در آزربایجان جنوبی این کارخانه هم تولید انبوه و رشد اقتصادی همانند کارخانجات مناطق فارس نداشت و میشود گفت تراکتور سازی کارخانه‌‌‌ای ورشکست بوده و است . ولی‌ تیم‌ «تراختور آزربایجان» از نظر ورزشی و از نظر ملی‌ برای آزربایجانیان جایگاه ویژه داشته و دارد.باشگاه «تراختور آزربایجان»بعد از صعود به لیگ برتر کشور موسوم به ایران، تنها یک سال در اختیار بخش خصوصی  ودر اختیار آزربایجانیان  بود و سپس مدیریت آن به  جبر به «سپاه پاسداران » واگذار شد و در حال حاضر فرمانده «سپاه عاشورا» رئیس هیات مدیره آن است. سازمان اطلاعات رژیم  و  اطلاعات  سپاه علیرغم ایجاد خفقان و حکومت نظامی رژیم به علت حمایت ملی‌  آزربایجانیان از تراختور و تبدیل شدن تراختور به تریبون ملی‌ و شعار‌های آزادی خواهی‌ ملت تورک آزربایجان جنوبی,کنترل مستقیم  بر روی تراختور و هواداران  را  سعی‌ می‌کند داشته باشد.این در حالی‌ است که «تراختور آزربایجان» دارای پر طرفدارترین و در نتیجه پر درامد‌ترین باشگاه  نه تنها در کشور موسوم به ایران بلکه در دنیا شناخته میشود ولی‌ همه در آمد‌ها دزدیده شده, اسپانسر‌ها فراری داده شده اند.  

 

سپاه قلدورمافیای رژیم اشغال گری ایرانی‌ در آزربایجان جنوبی همانند دیگر ثروت‌های طبیعی و غیر طبیعی آزربایجان بر روی تراختور  این سرمایه ملی‌  تورکان هم سایه  استعماری خود را انداخته است.سپاه از نظر مالی سعی‌ کرده با مشکل آفرینی و ایجاد فساد در باشگاه  باعث مرگ تدریجی‌  تراختور  وسبب دلسرد کردن ملت تورک از این تیم‌ شود.باشگاه «تراختور آزربایجان»به دلیل عم پرداخت بدهی بازیکنانش، از طرف فیفا تنبیه شده و فصل بعد نمی تواند بازیکن جدیدی جذب کند. بازیکنان فعلی این تیم نیز به دلیل مشکلات مالی، در حال ترک باشگاه هستند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture