/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ترامپ: ایران درنفس‌های آخر و در آستانه فروپاشی بود, ایران باید ممنون آمریکا باشد

ترامپ: ایران درنفس‌های آخر و در آستانه فروپاشی بود, ایران باید ممنون آمریکا باشد

اُغوز تی‌وی:رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در چند پیام توییتری رژیم آخوندی فارس را مورد انتقاد شدید قرار داد و نوشت که ایران باید ممنون آمریکا باشد.دونالد ترامپ٬ رئیس جمهوری آمریکا که همچنان از توییتر برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌کند صبح پنج‌شنبه، ۱۴ بهمن به وقت آمریکا در دو توییت به رژیم غاصب ایرانی‌ اشاره کرد.او ابتدا نوشت که «ایران به دلیل شلیک موشک بالستیک رسما تحت نظر قرار گرفته است. باید ممنون آمریکا باشد که چنین توافق بدی را امضا کرده است.» 

اشاره آقای ترامپ به توافق هسته‌ای رژیم  فارس و قدرت‌های جهانی(برجام) است که پیش از این نیز بارها آن را مورد انتقاد قرار داده است. رئیس جمهوری آمریکا پیش از رسیدن به این سمت وعده داده بود که توافق هسته‌ای با ایران را مورد بازبینی قرار خواهد داد.وی پیشتر هم به مقامات رژیم هشدار داده بود که وی را با اوباما اشتباه نگریند او بمانند اوباما طرفدار رژیم  ایرانی‌ نخواهد بود.
پرزیدنت ترامپ بلافاصله در توییت دیگری ایران را مورد اشاره قرار داد و نوشت: «ایران نفس‌های آخرش را می‌کشید و در آستانه فروپاشی بود تا این که آمریکا با توافق هسته‌ای جان دوباره‌ای به آن بخشید: ۱۵۰ میلیارد دلار»     شب گذشته نیز رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا درباره نظام غاصب پارسی‌-آخوندی توییت کرده و نوشته بود: « ایران به سرعت بیشتر و بیشتر عراق را تحت کنترل خود می‌گیرد حتی با اینکه آمریکا سه هزار میلیارد دلار آنجا هدر داده است.
به وضوح از خیلی وقت پیش!»     آزمایش موشکی رژیم  فارس در کشور موسوم به ایران و واکنش آمریکا آزمایش موشکی روز یکشنبه ایران ​با واکنش شدید مقام‌های آمریکایی مواجه شده است. روز گذشته مایکل فلین مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ این اقدام را نشانه‌ای از نقش بی‌ثبات کننده رژیم آخوندی فارس در خاورمیانه دانست و گفت که دولت ترامپ این اقدامات رژیم  را که امنیت، شکوفایی و ثبات منطقه و ورای آن را تهدید میکند و جان آمریکایی‌ها را در معرض تهدید قرار می دهد محکوم می کند. آقای فلین با انتقاد از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی که در دولت باراک اوباما امضا و اجرایی شد٬ گفت: ایران به جای قدردانی از آمریکا به خاطر آن توافق‌ها، گستاخ‌تر شده است.

از امروز، ما ایران را رسما تحت نظر قرار می‌دهیم. پیش از این هم نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل آزمایش موشکی ایران را «مطلقا غیرقابل قبول» خطاب کرد و گفت این آزمایش تخطی از قطعنامه ۲۲۳۱ شواری امنیت است. خانم هیلی افزود: می خواهیم مطمئن شویم ممنوعیت تصویب شده رعایت شود. دولت ما بر چنین رخدادهایی چشم نخواهد بست. ما قدرتمند عمل می کنیم و صدایمان بلند خواهد بود. روز دوشنبه ۱۱ بهمن، فاکس نیوز به نقل از یک مقام آمریکایی ادعا کرد که رژیم غاصب  ایرانی‌ روز یکشنبه یک موشک بالستیک موسوم به موشک «خرمشهر» آزمایش کرده است. براساس این گزارش، این آزمایش در یک سامانه موشکی در نزدیکی سمنان انجام شده است. ابتدا مقام های رژیم نژاد پرست این آزمایش موشکی را تایید نکردند اما روز چهارشنبه ۱۳ بهمن، وزیر دفاع ایران آن را تایید کرد و گفت که این آزمایش موشکی «هیچ مغایرتی با برجام و قطعنامه ٢٢٣١ ندارد.»

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture