/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ترامپ با دستور قطع صدور ویزا برای ایرانیان, پاسپورت بی‌ اعتبار ایرانیان را بی‌ اعتبارتر کرد

ترامپ با دستور قطع صدور ویزا برای ایرانیان, پاسپورت بی‌ اعتبار ایرانیان را بی‌ اعتبارتر کرد

اغوز تی‌وی :بگزارش رادیو دویچه وله آلمان ,دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، “صدور هر گونه ویزا برای شهروندان ایران و چند کشور دیگر را به مدت ۳۰ روز متوقف می کند,این وضعیت شاید تداوم یابد “.

 

در بخش هایی دیگر از دستور، پذیرش پناهجو از طریق سازمان ملل و دیگر کانال‌ها به مدت ١٢٠ روز، و پذیرش پناهجو از سوریه تا زمانی نامعلوم متوقف شده است.

 

خبرگزاری‌های بین المللی و رسانه‌های آمریکایی پیشتر به نقل از منابع آگاه گزارش کرده بودند که دونالد ترامپ قصد دارد روز چهارشنبه احکامی برای محدود کردن مهاجرت و همین طور سفر از بعضی کشورها امضا کند که شامل ملیت‌های تحت اشغال ایران که به اجبار بنام شهروند ایرانی‌ شناخته میشوند هم است.

 

خبرگزاری رویترز به نقل از “دستیاران نمایندگان کنگره و کارشناسان مهاجرت” نوشته بود این احکام شامل محدود کردن ورود به آمریکا برای پناهجویان و تعلیق موقت صدور ویزا برای شهروندان کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن خواهد شد.

 این در شرایطی است که کشور موسوم به ایران از نظر اعتبارپاسپورت ,در جامعه جهانی‌ در ردیف بی‌اعتبار‌ترین‌ها قرار گرفته است ،اخیرا وب‌سایت پاسپورت ایندکس لیستی از معتبرترین و بی‌اعتبار‌ترین پاسپورت‌های دنیا در سال۲۰۱۷را منتشر کرد در لیست منتشر شده پاسپورت ایرانی همردیف پاسپورت سودان و اریتره در ردیف بی‌اعتبار‌ترین پاسپورت‌ها قرار گرفته است.

این رده‌بندی بر اساس تعداد کشورهایی که می‌توان با پاسپورتهای سراسر دنیا  بدون ویزا سفر کرد، پاسپورت‌ها را رده‌بندی می‌کند. آلمان برای سومین سال متوالی، با ۱۵۸ امتیاز در ردیف نخست میان کشورهای دنیا قرار گرفته است. ایالات متحده‌ی آمریکا، دانمارک، فنلاند، فرانسه، اسپانیا، سوئیس، نروژ و بریتانیا، با امتیاز ۱۵۶ در رده‌ی بعدی قرار دارند. این امتیاز در واقع تعداد کشورهایی است که با این پاسپورت‌ها بدون ویزا می‌توان به آنها سفر کرد.

بدترین گذرنامه‌ی دنیا و لیست بی‌اعتبارترین پاسپورتها به ترتیب عبارتند از :ایران ،اریتره و سودان  ۳۷،بنگلادش ۳۵و سریلانکا ،سودان جنوبی و اتیوپی  ۳۴، سومالی  ۳۰ ،سوریه  ۲۹،عراق  ۲۸،پاکستان ۲۶،افغانستان ۲۳

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture