/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تروریست های کرد چادرهای آوارگان عرب را در کرکوک به آتش کشیدند
تروریست های کرد چادر های اواره گان عرب را در کرکوک به آتش کشیدند آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

تروریست های کرد چادرهای آوارگان عرب را در کرکوک به آتش کشیدند

اوغوز تی وی:صلاح الجبوری نماینده پارلمان عراق اعلام کرد که نیروهایتروریست اقلیمک  کُرد به اردوگاه آوارگان عرب در استان کرکوک حمله کرده، چادرهای آن ها را به آتش کشیدند و آن ها را مجبور به ترک استان کردند.

الجبوری در مصاحبه با شبکه العربیه گفت: «آوارگان از دیالی و کرکوک هستند. چند روز پیش کارت های شناسایی آن ها جمع آوری شد و با زور از استان بیرون رانده شدند. این درحالی است که شبه نظامیان حشد الشعبی (بسیج عراق که اکثر آن را شبه نظامیان شیعه تشکیل می دهند) به این آوارگان اجازه بازگشت به منازلشان در دیالی نمی دهند. نیروهای تروریست اقلیمک کردستان  هم به آن ها اجازه ماندن در کرکوک نمی دهند.»

شورای اداری استان دیالی تصمیم گرفته است تا اطلاع ثانوی به آوارگان این استان اجازه بازگشت به خانه های خود را ندهند. پس از آن که آوارگان از چادرهای خود بیرون رانده شدند، شبه نظامیان حشد الشعبی با بهانه این که ادامه عملیات امنیتی، به این آوارگان اجازه بازگشت به خانه هایشان را نمی دهند. این در حالی است که دولت در بغداد از فراهم کردن سرپناه امن برای آوارگان ناتوان است.

اما درباره استان الانبار، شبه نظامیان حشد الشعبی به زنان و کودکانی که در مناطق درگیری همچون رمادی گیر افتاده اند،72 ساعت مهلت داد تا از این تا از این مناطق خارج شوند و در غیر این صورت، مسئولیت هر اتفاق در آینده، بر عهده آن ها خواهد بود.

سیاستمداران سنی در عراق نسبت به تکرار سناریوی تکریت در آتش زدن منازل و غارت مغازه ها توسط شبه نظامیان شیعه، ابراز نگرانی می کنند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture